Споделена история от Образование

Кой университет
Здравейте, аз съм в 10 клас. Искам да кандидатствам медицина. Доста се притеснявам за това дали изобщо ще вляза някъде. Но все пак трябва да се ориентирам за къде да се подготвя. Колебая се между три университета- МУ-София, СУ и МУ-Плевен. Запозната съм горе-долу с изискванията и на трите университета, но все пак бих искала да ми кажете повече за подготовката, която се изисква и за трите.

Коментари

1.   Здравей! Аз също смятам да кандидатствам медицина, в момента съм 11 клас. Ще се пробвам в МУ София, СУ и МУ Пловдив.

Сега, за МУ София изпитът по биология се състои от 4 теми - една от 8 клас, две от 9 и една от 10, съобразени с учебниците на "Булвест". По химия са 4 логически задачи - 2 от органична и 2 от неорганична химия.

Изпитът по биология в СУ се състои от 30 задачи от 8, 9 и 10 клас и тема от учебния материал за 9 и/или 10 клас. По химия не знам как стоят нещата.

Въобще не съм запозната с изискванията на МУ Плевен.

Искам да те попитам по учебниците на кои издателства се подготвяш?

2.   По-добре в София

3.   Не знам в Плевен как е, но аз съм учила в МУ в София и като цяло съм доста доволна, разбира се има броени кофти професори, обаче има и много добри аз докато учих там работех почасово в една аптека, след това благодарение на един професор бях санитарка (нещо като стаж но ми и плащаха) малко ми беше трудно да избутам докато учех бях в общежитие, което не е много приятно в една стая с още 2 момичета и десетки хлебарки, родителите ми помагаха финансово но сега съм самостоятелна и всичко си е на мястото.
Успех

4.   От авторката:

Първо искам да Ви благодаря за коментарите.

Учебникът ми по биология за 8 клас е на Просвета, а този по който учим сега е на Булвест 2000. По химия учебникът ми за 8 клас беше на Просвета, а сега по Химия съм с два учебника. Единият е ЗП, а другият - ПП. И двата са на Булвест 2000. Имам и 3 други учебника, които се водят като теми за кандидат - студенти и ученици на издателство Абагар.
По химия тази година ми е много трудно - уча главно от тетрадката, защото в учебниците пише или общи работи или са споменати отгоре - отгоре накои важни неща. В трите учебника на Абагар е написано горе - долу хубаво, но е много дълго.
Четох наскоро един конспект, но беше май от преди години и в него пишеше, че има и една тема за изпита по химия 4-те задачи.

Исках да попитам и за общежитията как стоят нещата. Прекалено скъпо ли ще ако съм под наем с още някого или общежитието си е най-евтино и удобно.

Поздрави!

5.   Номер 3, по три момичета ли са в една стая? Мисля, че в сайта им пишеше по две..?

6.   От Номер 1 - Мисля, че най-изгодно е на общежитие. Квартирите са много скъпи.
Аз се чудя кои учебници да си поръчам по химия. Според теб кои са най-разбираеми? Започнах т началото, имам доста да наваксвам. Притеснявам се дали ще успея..

7.   Към номер 6: Не знам дали ходиш на частни уроци, но са ми казвали, че като тръгнеш на допълнителни уроци се започва от начало, така че дори и самостоятелно да се подготвяш би трябвало времето да ти стигне. Най-разбираеми лично за мен са на Анубис темите за кандидат-студенти (писала съм в 4-тият коментар), но е описано много подробно. И те са три учебника. Всеки е 10лв. И аз не знам точно какви учебници допълнително да си взема. Виж в конспекта на университета, в който искаш да кандидатстваш.
От авторката

8.   В конспекта са препоръчани учебници от няколко издателства, няма да ги поръчвам всичките, защото е много скъпо. Затова се чудех. Имам химия на Анубис за 10 клас, за 8 и 9 нямам нищо. А в конспекта за 8 клас беше дадена само на Просвета. Въобще, с тези учебници е пълна каша. Нямам идея какво да поръчвам. XD