Споделена история от Образование

Минах гратис на теоретичния ми изпит пред ДАИ
Здравейте, на скоро започнах шофьорски курс и съответно трябваше да се подготвя с решаване на листовки и да отида на изпит. Ходих на вътрешен изпит и там ми взеха такса 30 лв, но след като ме допуснаха до външния изпит ми казаха да си нося 70 лв административна такса или там каквато се води. Отидох днес на изпит, извикаха ме, реших си всичко, минах изпита и си отидох. И сега пътувайки към вкъщи се сещам че не съм платил. Въпроса ми е, възможно ли е просто да съм минал гратис, защото аз не бях особено ориентиран като отидох и не минах през каса (също така никой не спомена нещо за плащане, иначе нямаше да забравя) или това ще се разбере и няма да ми се зачете изпита, даже имам ли някаква опасност от не получаване на шофьорската ми книжка?
Моля да ми отговарят хора с опит

Коментари

1.   Разбира се, че не си минал гратис, школата, в която си, ти е платила изпита, предполагам ще трябва да ги дадеш на тях, освен ако вече тази такса не е включена в общата цена на курса.

2.   А не се надявай. Дори и да не си платил, нали ще трябва да се явиш и на кормуване, така че със сигурност ще ти напомнят за тези пари. Няма да се минат! Освен това може плащането на изпита да е включено в таксата, която вече си платил на школата. така, че не се тревожи за това. От ДАИ можеш да очакваш всичко, но не и че ще пропуснат да си вземат парите. Не случайно хората се шегуват, че вместо ДАИ, трябва да се прекръстят на ДАЙ! Ти гледай да си вземеш изпита по кормуване, ама за парите не се тревожи, те ще си ги вземат, ако случайно са забравили.