Споделена история от Образование

Учителка пуска Азис
Днес една, , учителка" пускаше песни на Азис, около 10 минути. А аз мразя този стил. Какво може да се направи? Случи се в часа по английски, а в Англия няма чалга и Азис май няма английски песни. Учи мен и останалите ученици на чалга.

Коментари

1.   Няма нищо лошо и срамно в никой стил музика. Ние сме южен народ и такива ритми са близко до нашия манталитет.

3.   Следващия път снимай дискретно с телефона си това 'събитие' и прати видеото на Господари на ефира или/и друго подходящо предаване.

4.   В Англия има къде-къде по-перверзни от Азис, ама айде. По принцип не ѝ е работа да пуска музика в час. Следващия път като пусне Азис или няква друга чалга демонстрирай, че не те кефи, но и не бъди твърде изискващ (както звучиш), а примерно подхвърли нещо от типа на "ее госпожо ся това ли ще слушаме цял час...". Може да завържете диалог, да има общуване.

7.   От автора. А ако избягам от час не е ли по-добре, защото ако го пратя в господари на ефира ще ме намрази и ще ми пише само двойки и нищо друго

8.   Бахти простата е тая учителка. Никой отговарящ да не ми натяква, че това не е така. Азис е идиот и няма нищо общо с българска или славянска музика. Даже не знам какъв му е стила, само имам някаква идея за турски. А и също така не си върши работата. Жалко, че са я приели като учителка и дано я уволнят. Любопитен съм колко от вас ще имат негативно мнение към коментара ми. Аре хубав ден! :))

9.   Номер 1 - какъв манталитет, какви пет лева, ние сме българи и си имаме собствена култура и музика, няма нужда да слушаме протяжни арабско-турски гюбеци.

Напълно съм съгласен с автора. Попитай колежката, защо ви пуска Азис и какво точно научавате от него като нова английска лексика или произношение? ! Защото нали това е целта на часовете по английски език в крайна сметка, да се учи, чете, слуша и говори английски език, а не диалектен български с ориенталски ритми за фон.

Номер 4 - личи ти, че не преподаваш, аз съм точно учител по английски език и мога да ти кажа, че пускам музика на учениците си, защото практически всички съвременни системи за обучение по английски език включват и аудио материали с песни, кратки диалози и т. н. с цел слушане и усвояване на оригинално британско и американско произношение. Но, разбира се аз пускам песни от сорта на Imagine на Джон Ленън, I am sailing на Род Стюарт и по-нови популярни песни, които са винаги на английски език и са подходящи като лексика за обучение. Какъв е смисълът в час по английски да се слуша каквато и да е музика, която не е на английски език? ! Дори да им пусна на учениците не чалга, а Стани, стани юнак балкански, която сама по себе си е прекрасна българска възрожденска песен, това няма никакво значение в случая, защото песента е на български и не помага при обучението на английски език.

10.   От автора :За щастие това с Азис беше само за един ден. Сега, когато има музика е някаква смешна, но не мога да определя езика

11.   No 9:Тъй като искам да уча английска филология може ли да ми кажете къде сте завършили,да дадете информация за обучението там,за лекторите и кога?Много Ви благодаря предварително!

12.   До Коментар 1,

'Ние', тук няма. Има Ти и тези като Теб.

Аз не искам да се идентифицирам или да бъда идентифициран със 'твоя' южен народ. Това не е европейска култура или тази с която се идентифицирам Аз. Говоря за тази култура на белите хора, написано по НЕ расистки начин, а подчертаващ социо-културните различия.

Моята култура е изкуството, архитектурата и класическата музика. Свиренето на пиано и цигулка. Това може би е и аристократичното, подчертаващо различната класова насока.

Нито слушам хипкоп, нито поп музика и не ме интересува кой колко пари има което го натрисат във така наречените им 'песни' или кой със кого бил спал или колко известен бил. Това е за хора като Теб.

Хич не си от 'моите' хора, нито ти, нито тези които прилагат деградиращата ромска и източна култура.

13.   "В Англия има къде-къде по-перверзни от Азис, ама айде. "

И във Ватикана изнасилват малки моменца, но това не означава, че изнасилването на жени е приемливо...