Споделена история от Образование

Учене в България или в чужбина
Здравейте, момиче на 17 години! След няма и 1 година ще съм 12 клас и непрекъснато си променям решението относно това къде искам да уча и къде ще е най-правилно. Искам да уча психология, мислех да е в Англия, но разбрах, че се въвежда закона да се влиза с виза в Англия, т. е отпада и възможността за студентските заеми, а без тях не мога да си позволява ученето там. Чудех се къде в чужбина има реализация за психолози, защото наистина искам да успея в това, тъй като много ми харесва и искам да се занимавам с психология още от малка. Колебая се между Шотландия и Холандия, а също и между Италия, тъй като искам да съм там заедно с най-добрата си приятелка, а това което иска да учи е достъпно само там и във Франция (и Англия). Искам да бъда със свой близък човек, защото не си представям да живея сама на чуждо място. Освен това някой, който учи в чужбина може ли да ми сподели как се е справял, как се справя и т. н. Чела съм в много сайтове, питала съм много хора, интересувала съм се, но все пак бих искала да попитам и тук. Има ли някой, който учи в Италия и смята ли, че има възможност за реализация на професия, която не е свързана с дизайн, история или архитектура? Наистина тотално се обърках и притесних и ще се радвам да споделите мнението си за учене в чужбина и като цяло по-добре ли е следването в чужбина, вместо в България. Благодаря!

Коментари

1.   Защо искаш да се занимаваш с глупост като Психологията,всички искате да си чаткате в некви офисчета да ви идват за по 1 час клиенти и да им слушате проблемите. Накрая им казвате 2-3 съвета и ще искате да ви кихат по 60-80лв за "сеанса". Реалния живот не е по филмите глупостите,само защото вие кифлите не искате да учите нещо смислено. Готова да взима студентски заеми братче в Англия, това визи няма да има, няма да позволят да си затрият сигурния наплив от работна ръка като глупавите ви поколения. В чужбина иска ама само ако не е сама, а с близък човек и сигурно и учене тегаво не искаш да има там, ебати претенциите.