Споделена история от Образование

Електронна книга
Здравейте читатели. Понеже никога не съм чела електронни книги и бих искала да ви питам следното: как става свалянето на електронна книга и от кои сайтове, как става плащането и нужно ли е да имаш електронен четец или може и от телефона?
Надявам се темата да бъде качена и благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Свалянето става от Читанка. бг безплатно. За по новите книги се плаща. От телефона се натоварват очите.

2.   Не е необходимо да имаш четец, за да четеш електронни книги. Смартфон и таблет също ще ти свършат работа. Обаче трябва да имаш някаква програма, която да отваря самите електронни книги. Може да свалиш някоя от Google Play Store. Относно сайт - препоръчвам chitanka. Там има огромен набор от електронни книги. Абсолютно всичко за което можеш да се сетиш, съответно разделени по жанрове. Свалянето е безплатно, без регистрация.

3.   Нямам предпочитания към конкретен сайт за сваляне на книги, понеже обикновено търся по няколко книги и почти никога не ги намирам на едно място. Пишеш в гугъл заглавието, допълваш с PDF и това е цялата процедура. Можеш да четеш от телефон, таблет или компютър, това не е проблем. Аз предпочитам последния вариант, защото ми е най-удобен, не съм от четящите в автобуса. Ще ти е нужна и програма, която да отваря формата на книгите, аз съм доволна от Foxit Reader. Имай предвид, че може и да не ти допадне, аз предпочитам книжните варианти.

4.   Аз не знам дали още ги произвеждат тия електронни книги. Тва е доста остаряла технология. Може да си четеш и от телефона без никакъш проблем. И бабите даже го могат и го правят.

5.   Аз не знам дали още ги произвеждат тия електронни книги. Тва е доста остаряла технология. Може да си четеш и от телефона без никакъш проблем. И бабите даже го могат и го правят.

6.   Аз ползвам chitanka и rulit (имат българска секция, въпреки че е руски сайт), свалям ги във epub формат ги чета от телефона, така ми е най-удобно, тези два сайта са безплатни и имаш избор в какъв формат искаш книгата. Не съм купувала електронни книги от български сайтове. Можеш да четеш на таблет или на телефона, ако имаш четец вероятно може да ги качиш там(нямам и не знам как функционира).
Купувала съм книги от scribd, което е приложение за телефон и плащам с дебитната си карта.

7.   До, можеш да четеш от телефона и таблета. Има стотици приложения
за Android и iOS. Ако ще е през Таков устройство, в моя опит, най-добре се чете през iPad (най-малко ми товари очите).

Но нищо не бие Kindle четците на Amazon. Ползвал съм различни марки като Pocketbook, но се скапват по-бързо. Хубавото е, че все едно петел от хартия и не ти се натоварват очите. Защото повярвай ми, да изчетел 400 страници книга за два дена през телефона (на зарядно), ще те боли главата цял ден след това..

Книгите можеш да сваляш от читанка точка Ком. След това, можеш да я качваш, на каквото си искаш устройство. Можеш да купуваш електронни книги през Amazon, след което ще ги можел да ги четеш на всякакви телефони, таблети, компютри или Kindle устройства, но проблемът е, че преводи на български, няма да срещнеш, или поне не са много.

8.   Има много приложения за телефоните с андроид. Аз лично ползвам приложението Aldiko. Но ти може да си харесаш друго или да ти препоръчат други приложения. Обикновено гледам в сайта на читанка /имат и приложение/ за по-стари издания и книги. Има доста, които са в подходящ формат за прелистване през това приложение. Принципно в това приложение попадат и неща във формат pdf, обаче моят съвет е въобще да отбягваш да теглиш в този вид, защото няма да го има прелистването и нагаждането на шрифта. Най-добре в epub. Четците са много хубаво нещо. По- щадят очите. Иначе, ако четеш от телефона или лаптопа, настрой екрана на опцията спестяване. Така екрана няма да е с ярко бяло, което да тормози очите ти. В читанка. инфо има доста качени книги и в pdf и в epub. Само не очаква да са последните най-нови заглавия. Повечето неща са издавани преди доста години. И аз от доста време се каня да си купя ел. четец, ама аха почти съм заделила достатъчна сума и хайде отиват за нещо спешно...

9.   4 - Много злобно коментарче. Надявам се, да си щастлив с живота си.