Споделена история от Образование

Мед.сестра или помощник фармацевт
Здравейте, имам дилема, коя от двете специалности да избера? Мед сестрата има повече възможности за реализация и доста по-разнообразни, но работата с телесни течности и миризмите е нещото, което ми се струва много трудно за мен да преодолея, помощниците - работата им е чиста, търсена (дали когато се наводни с магистри няма да се спре търсенето на помощници? ) но пък са "черната овца". И така чудя се коя от двете злини е по-малка? Късно ми е да уча за лекар, нямам и желание да инвестирам толкова време. Искам да работя нещо в медицинската сфера. Ако има представители на тези две професии, моля пишете ми, както и всички, които имат мнение и наблюдения по въпроса. Благодаря!

Коментари

1.   Здравей. Влизайки в сайта, за да пусна същата тема, видях че някой ме е изпреварил. Аз също ще следя темата и се надявам в най- скоро време да прочетем различни мнения, които ще са ни в помощ.
Поздрави и успех в кандидатстването!

2.   Аз съм мед. сестра, за сега ми харесва работата. Мисля, че е най- добре да учиш за фармацевт. Помисли как се виждаш и какво искаш ти.

3.   Майка ми е помощник фармацевт вече 35 години. Разказвала ми е как преди работата им е била много по- хубава. Приготвяли са лекарства сами, а сега вече нещата не стоят по този начин. Лошото е, че в тяхната работа няма как да се издигнеш или да ти се покачва заплатата освен, ако не работиш допълнително. Другия минус е, че получават степен професионален бакалавър, а мед. сестрите си излизат бакалаври.
Аз смятам, че мед. сестрата е по- добрия избор (лично мое мнение), защото полето за изява е много по- голямо. Можеш данработиш като операционна сестра или анестезиологична сестра, да станеш старша и т. н.
Аз завърших мед. университет също, но със специалност, която няма много реализация и смятам да се пренасоча след време или за сестра или да акушерка.
Което и да избереш, е важно да ти харесва и да го учиш и работиш от сърце.

4.   Сестра. Има голям глад в момента и въьможности за развитие

5.   Уча за мед. сестра, ако си се насочила към МУ Варна, просто недей. Конкретно за тази специалност преподавателите са зверове.

6.   заплатата на пом. фармацвтите е много по-голяма отколкото на мед. сестрите...