Споделена история от Образование

НВО 10 клас
Здравейте!
Както се подразбира-10 клас съм и ми предстои юни месец изпит по ИТ. Проблемът е, че този предмет (колкото и да е странно) не е от тези, в които мога да кажа, че съм много добра и страшно се притеснявам.
Бих искала да попитам хората, които ще прочетат това и ако са се явявавали на такъв изпит (защото е въведен от 2015 година) ако може да ми обяснят по-подробно какво се прави на изпитът и какво е възможно да ми се падне.

Може да ви изглежда смешно или незначително, но за мен е от огромно значение, защото времето си минава, а аз се опитавм горе-долу нещо да направя. Доколкото разбрах се получавало сертификат и много искам да си го взема, но смятам, че няма да успея:(

Моля, споделете темата ми, защото ми е трудно. Благодаря на коментиралите и по-запознатите от мен:)

Коментари

1.   Здравей, аз имах такъв изпит миналата година. Мога да ти кажа само, че това е още една глупава проверка на знанията, която няма да ти послужи за нищо. Беше ми омръзнало да ми натякват за това и излишно да ме стресират. И не само на мен, а на целия клас.
Изпитът не е нищо особено. През цялото време се работи на компютър, в началото ти се дават потребителско име и някаква извъртяна парола, чрез които получаваш достъп до изпитната система. През цялото време учителите не спираха да ни натякват да не объркаме паролата, да не затворим програмата погрешка и други глупости. Пак казвам, само излишен стрес. Не мога точно да ти кажа какво ще ти се падне, има доста елементарни въпроси, а има и по-сложни, които включват изчисления. Хубавото е, че учителите от твоето училище ще са в стаята. На мен това много ми помогна, тъй като ни разясниха някои задачи. Моят съвет е да се стремиш да получиш помощ от тях максимално. Но в никакъв случай не стой просто така, чети въпросите, помисли върху тях и съм сигурна, че ще се справиш. С мои знания и помощ от учителите изкарах около 80 (не си спомням точно точки или проценти). Бяха ни казали, че всеки резултат над 50 е добър, но според мен няма никакво значение. Резултатите излизат веднага след като завършиш теста, показват се на компютъра ти. След няколко седмици ти се дава този прехвален сетрификат и... нищо. Дори не помня дали си взех моя.
Съветвам те да не се притесняваш, защото този изпит не ти служи за нищо, просто излишен стрес. Дори да изкараш по-малко от 50, не мисля, че ще има проблем.
Надявам се да съм ти помогнала и ти желая успех!

2.   Всеки получава сертификат, който няма да ти потрябва за абсолютно нищо. "Изпитът" е на две части. Нас ни събраха ден преди него да ни обяснят за какво става на въпрос. Като цяло е пълна прстотия, нищо важно, така че спокойно. Моят резултат беше 87%. Успех!