Споделена история от Образование

Ще ми анулират ли матурата? 12 клас
Не се притеснявах до сега, но изведнъж си помислих че могат да ми анулират матурата по БЕЛ. Писах есе върху Вяра, защото не мога да пиша ЛИС. Есето стана хубаво, не е кой знае какво, но проблемът ми е че написах една тъпотия. Горе-долу, нещо такова: "Авторът на това зная, че този аргументативен текст е за боклук, но вярва че няма да анулирате есето! " и "Знам, че и Вие имате сърце" тоест се обърнах към проверяващите!!!
Това беше част от аргументативния дял и после написах заключението без никакви други глупости... Не знам от къде ми хрумна да напиша такива простотии! Това изглеждаше като добра идея, но сега осъзнавам какво съм направила и започнах да се притеснявам и не знам дали ще го приемат за знак или дали направо ще го анулират заради тази глупост! Не мога да повярвам какво направих...

Коментари

1.   Да бе мирно седяло не би чудо видяло! Да си мислила преди да пишеш простотии! И как смееш да наричаш творбите на Вапцаров боклук? Явно младото поколение с всяка изминала година изпростява с всяка изминала година. Ако съм на мястото на ваши първо ще ти тегля един хубав бой после ще те изритам на улицата! Вчерашна пикла тръгнала да обижда поет постигнал много повече от нея!

2.   Хахах. Аз и брат ми тая година сме абитуриенти също и той на "Вяра" написал дълго есе , около две страници и нещо и накрая написал : Аз ВЯРВАМ , че ще взема матурата. Хаххаха. Не знам... по принцип не мисля , че ще ти анулират работата защото нали именно есето е с цел да си изразиш лично твоето мнение , а не да пишеш щот си видял някой друг кво е написал или , че си чул чуждо мнение. Смятам , че имаш право да пишеш всичко което мислиш. Стига да не си използвал нецензурни думи , но предполагам не си.

3.   Доста тъпа идея си имал, но го отдавам на притеснение, а не на простотия. Със сигурност ще ти отнемат точки, в това съмнение няма, но чак до анулиране не знам дали ще се стигне, въпреки че не се знае. Може да се приеме за подигравка, най-малкото неуместно използване на езика, което да те прецака. Успех все пак!

4.   Ако са в лошо настроение, ще ти анулират

5.   Напротив номер 3 , не го е написала от притеснение , а от простотия и желание да се направи на интересна и сега като е осъзнала , че ще може да я скъсат и олеле какво направих . И аз бях притеснена на когато се явявах на матури преди 6 г. ама не съм тръгнала да пиша простотии заради това . Ако съм на мястото на проверяващите не само , че ще я скъсам , но и ще направя , така че никога да не завърши средно образование ! Това заслужават всички пикльовци и пикли гаврещи се с творчеството ни !

6.   Всичко е много относително и зависи от това кой ще ти проверява работата ако е някой готин с развито чувство за хумор ще си каже абе решило момичето да се пошегува ще се посмее на глупостите дето си ги надраскала и няма да има последствия но пък може и да е някой от тия дето и себе си не харесват и тогава те очакват големи неприятности ще си помисли че му се подиграваш и ще ти анулира матурата. И пак ти казвам всичко е много относително зависи от характера на човека от гледната точка от моментното настроение и още много други фактори който могат да окажат влияние дали да ти анулират матурата или не.

7.   Вие явно не сте ме разбрали, но веднага знаете да обиждате :) Нарекох есето си "боклук" не "Вяра". Това стихотворение е буквално едно от най-хубавите, ако не най-хубавото стихотворение, което съм чела. Старото поколение така и не се научи да пита когато нещо не им е ясно :)

8.   Не, просто е възможно да не ти дадат никакви точки. Пълен абсурд, на по 18-19 сте станали, не знаете как да се държите адекватно. Ако в такава ситуация се панираш толкова, не знам какво ще правиш в живота на "големите".

9.   Номер 1, четеш между редовете и после бълваш лава- авторката иска да каже, че нейният аргументативен текст е за боклук, не творбата на Вапцаров. Аман от всезнаещи хора с осъдителни коментари в тоя сайт, а уж има правила...

По темата: според мен може да се вземе за знак наистина. Обаче се опитай да се успокоиш и да мислиш позитивно- станалото станало. Да се надяваме всичко да е наред! Успеп!

10.   Според мен ще ти анулират работата. В разрез с правилата за поверителност е и ще помислят, че е знак. Мисля, че матурите се проверяват от повече от един човек, така че не залагай на чувството за хумор на проверяващия.
Надявам се предположението да ми е грешно.
Пиши какво е станало.
Късмет!

11.   Ами много зависи кой ще го проверява. Ако е някой с чувство за хумор-сигурно доста ще се посмее и няма да имаш проблем. Ако обаче е някоя кисела даскалка… е тогава-лошо.

12.   Защо само некомпетентни пишат и плашат авторката?! Не, няма да ти анулират матурата. Учителка по БЕЛ, която е проверявала матури, ми е казвала, че се е случвало на есе да са писали псувни и да са обиждали проверяващите и те е трябвло да дадат точки дори на това, т.е. да оценят езиковата култура, дали има правописни грешки или не.

13.   Пиши после колко си изкарала :)

14.   Здравейте, на 19-ти правих матура по БЕЛ. Докато правя теста, на първия модул си изпуснах химикала върху самата бланка за отговорите докато си чета въпросника и ми се е получила една малка чертичка без да разбера как е станала, явно при самото вдигане на химикала. Много се притеснявам да не ми е анулират, защото положих доста старание и работих и по трите модула. Очаквам резултатите на 7-ми дано всичко е наред. Попитах квесторите и госпожата ми български език и ми казаха да не се притеснявам и че сигурно няма да ми е анулират но не знам дано всичко е окей.