Споделена история от Образование

Статистика в СУ
Здравейте.
Бих искала да попитам дали някой има наблюдения за обучението по статистика в СУ- струва ли си, каква е методиката на обучение, лесно ли се започва работа след това и подобни. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Миналата година се бях насочила към тази специалност. В крайна сметка размислих няколко дена преди подаването и записах Софтуерно инженерство. Разби ме на опашката на самото записване във ФМИ едно момиче пред мен, което на въпроса 'Каква специалност записваш и защо? ', тя отговори, че иска да стане певица, но майка ѝ я карала да запише нещо по-сериозно. Та горката избрала статистика, защото чула, че се изкарва лесно. Същата не искаше да влезе на изпит по английски, но това е друг въпрос. Та по мои наблюдения, статистиката е от специалностите, в които се изисква много малко от студентите, за да минат. Иначе е доста сложна специалност. Но ако искаш да се занимаваш с това, бих ти препоръчала да се насочиш към специалност, която ще ти дава стимул да я учиш. ПМ, например, почти препокрива материалана чистата Статистика, с някой друг избираем ще добиеш доста повече знания в сферата. Ти защо си се насочила точно към тази специалност? Какво точно очакваш от нея и как искаш да се реализираш?

2.   А колко пари ще изкарваш, когато започнеш работа, и какви курорти ще можеш да посещаваш с тях - не те ли интересува?

3.   От авторката:
Към номер 1-
Насочих се към тази специалност, защото бих желала бъдещата ми специалност/работа да е свързана с математиката и логиката. В момента в световен машаб тази професия е много търсена. Исках да попитам какво е пм? Не съм много наясно с всички специалности и не се сещам с какво е свързана. Също така, тази тема я пуснах за да събера информация дали тази специалност тук се учи на ниво или да се насоча към чужбина.

Към номер 2-
Не разбирам за какви курорти става дума?

4.   1 съм.
За приложна математика говорех, извинявай. Иначе да, в световен мащаб е търсено. В България нещата не стоят така, обаче. Като цяло доста се интересувах и аз миналата година. Ако имаш възможност за чужбина, не се замисляй дори. Както казах, нивото тук е доста зле. Само ще си изгубиш времето.

5.   От автора
До номер 1
- Много благодаря за информацията наистина ми е полезна, защото няма смисъл човек да започне да учи нещо някъде ( не говоря само за тук и за тази специалност ) и да се окаже накрая, че си е пропилял времето.