Споделена история от Образование

Целият клас си изпатихме, заради съученик.
Здравейте! Ученичка в 11 клас съм. В класа ни, имаме един съученик, който не знам по каква причина, но хич не се разбира с Учителят ни по биология. Имаме по два часа седмично биология и във всеки час, той се държии някак си конкурентно с учителя! А.. той си е доста възрастен, над 60-годишен е, леко накуцва дори.. но е много Строг и стриктен преподавател! Мрази обидите, недисциплинираните ученици и от както ни преподава по биология, в неговите часове, никога не сме говорили за нищо друго-освен за теми свързани с Биологията! Този учител, просто такъв респект всява, че дори като изпитва много внимаваме какво ще отговорим! Та така, в един Четвъртък имахме час и учителят ни препитваше какво сме научили от урока. Стигна до П. (с тази буква започва името на съученика ни, който хич не понася господина), та попита го въпрос от урока, но П. мълчеше. Господина му повиши доста сериозно тон... и П. го НАПСУВА!!! Направо целият клас се шашнахме и всичките съученици, та дори и аз го изгледахме едно учудено. Господина целият почервеня... гледаше го и му каза : ''Ти знаеш ли моята майка от кога е починала, та смееш да й тръсиш душата! " И отвори дневника и се разкрещя : "Сега заради един сгрешен индивид, целият клас ще си изпати и докато съм ви аз учител, ви обещавам че няма да минете по биология"! И написа на абсолютно всички ни двойки, директно за годината! Тресна маркера в дъската, и ни изгони целият клас от кабинета! В междучасието, всички почнахме да се караме на П., а на него не му и пукаше.. казах ме му да отиде и да му се извини, но си взе раницата и си тръгна, все едно нищо не е станало! Отидохме и при класната с класа, казахме и какво е станало.. Не ни се скара, но ни отвърна че целият клас, юли месец ще трябва да се явяваме на поправка по Биология! А на П. не му пукаше! Срина на класа, абсолютно всички "мечти за реализация! И сега вече не караме час по биология, защото сме оставени на Изпит! Дори момчетата от класа, замислят да пребият от бой П. , защото заради него сме на това дередже, но знам че това не е начина! В понеделник, се опитах да отида на консултациите му и да се извиня от името на П. , но напразно-. отвърна ми, че ще се видим с него Юни месец на изпит и ужким щял да направи всичко възможно, за да не го вземем! Просто заради, един нахалник от класа, всички си изпатихме! Моля, Ви дайте ни съвет, как да постъпим? !

Коментари

1.   Момиче говори с родителите си и още родители да се съберат, но умни, образовани, с ценз в обществото и най-вече владеещи се. Отидете при директора заедно с родителите и поканете учителя. Говорете и се разберете по въпроса. Да го отнесе само виновника. Друг вариян е сигнал в инспектората на местна почва. Имате много законови и други възможности за благоприятно развитие на ситуацията.

2.   Много кофти работа, но винаги е така. Според мен няма какво повече да се направи щом и с класната сте говорили вече. Явете се на изпита. Тъй като изпита е "официален" така да се каже и се проверява от министерството ( не съм на 100%сигурна, но съм го чувала някъде) няма как да го направи чак толкова невъзможен. Просто може би ще вземе най-забутаните неща в целия учебник и ще направи въпросите по-завъртяни, а не в прав текст. Това са само мои предположения разбира се. Така че моят съвет е да се подготвиш много добре, защото този изпит е шансът да се поправи тази двойка, който не трябва да изпускаш. Научи освен най-важното и подробностите също, ако има някакви текстове пожелание и също текстовете под картинки и тн.
Относно въпросния ученик подайте една молба към директора целия клас за изключване или поне преместване от вашия клас.

3.   Това са глупости, как така 2 на целия клас? ! Той не ви е изпитвал и няма основание, дори и към ученика - за лошо поведение се отсранява и се изпраща при директора, не се пише 2. Отивайте при директора, пишете до инспектората.

4.   Обаждате се на господари на ефира.
В случая П не е прав, но само той трябва да си го отнесе.
Двойка се пише за незнание, а не защото един човек е сгрешил.
Родителите Ви къде са?
Да отиват и да се разправят!
Това е нелепо.

5.   Леле, тоя к...н П, добре ви е подредил! Обаче си права, боят няма да оправи нещата, само ще си навлечете още проблеми. Е, надявам се, че господинът по биология ще се осъзнае, че и той е прекалил и към вас останалите ще подходи по-снизходително и на изпита ще минете. Виж, обаче ако скъса въпросния П., бих го разбрала напълно! Така, че учи си и ако се разберете с другите идете при директорката и подайте молба да преместят П. в друг клас с мотива, че поведението му се е отразило на всички ви, че дано поне в 12 клас нямате проблеми заради него.

6.   Не можете да носите отговорност за действията на другите. Правите среща с директора и той взима решение. Парадокс е. Ами ако този утре направи същото и по други предмети годината ли ще повтарят е? Направете подписка, че не приемате решението му. Много първична и неадекватна оценка и действие от преподавателя ви.

7.   Съученикът ти е за изключване, а учителят ти - за лечение. И двамата нямат място в училище.
И аз съм биолог, и аз съм бил ученик, мога да вляза в положението и на двама им. Нито един от тях не постъпва коректно, меко казано. Нито съученикът ти има право да ругае и обижда, нито учителят има право да пише двойки за щяло и нещяло.

Родителите Ви да информират класния ръководител и директора, а при липса на остра и своевременна реакция от тяхна страна - да изложат случая пред инспектората с официални писма с входящи номера на тях.

9.   Ами, вие дншените ученици, не сте за ИЗПИТ, а за пребиване! Малко ви е това, което е направил преподавателя!

10.   П. е абсолютно прав. А как аз щях да постъпя на мястото на П. : Щях и аз да се разкрещя, вероятно и аз щях да си го препсувам и кълна, тъй като учителят ми е повишил тон, а никой няма право да ми повишава тон! Ще си получи псувните и проклятията, тъй като пръв е направил нещо нередно и заслужава да бъде наказан двойно. За написаните двойки, на мястото на който и да бях от класа, щях да стана и да ги задраскам в дневника и може би да надраскам и дрехата на учителя, тъй като и за тази си постъпка заслужава двойно наказание. А ако ми посегне, какво? 25 човека няма да го набием ли? От там ще се вдигне шум, но няма за какво да се притеснявате, тъй като сте прави. Мисля, че бихте се оправили оттам нататък, след като сте защитили правата си.

11.   Говорете с родителите си и заедно отнесете въпроса до директора на училището ако няма ефект запишете учителя тайно на видео и го пратете на "Господари на ефира". Нека да накаже само вашия съученик не може всички да страдате заради него!

12.   Оплачи се това не е нормално заради един ученик да наказват незаслужено целия клас

13.   Авторката съм: Днес, осем родители на съучениците ми, включително и майка ми, в присъствието на директорката са говорели с Господина. Майка ми, ми каза, че той е бил Твърдо решен да ни прати на изпит! А директорката и дума не е обелила, просто си е седяла и си е мълчала! А господинът е казал, че нашият клас 11 "Д" ще го бил разтурил! Дори се е скарал на Родителите, че как са смеели да му държат сметка-за това защо ни е пратил на изпит! Майка ми също ми обясни, че е много обиден от П. защото го е напсувал и заради това, целият клас ще си изпати, заради един. И сега ще се готвим за Поправителният.

14.   До 10

Няма да стигнеш далеч в живота....

15.   Опитайте да говорите пак с него като в същото време някой от вас сложи или скрита камера в стаята или бръмбар в дрехите и го запише и после пратете записа в "Господари на ефира". Борете с родителите си докрай не оставяйте нещата така! Като стане медиен скандал директорът ще се наложи да го уволни за да не вреди на репутацията на училището. Нека накаже само виновника на поправка защо трябва всички да страдате заради един невъзпитан келеш?

16.   Тоя даскаляга е true savage обаче :D :D Все пак мястото на такива откачалки, е в съответното лечебно заведение, не в училище. Щом директорката си е седяла и мълчала, най- вероятно тоз перко има някакви връзки и тя си мълчи, че да не и изгори столчето... Подайте жалба срещу тоя, кво толкоз всички родители ги е шубе, в смисъл WTF MAN? !!? ! Тоя се trigger-ва някво мега зверското и ви дава поправка, без сериозно основание, и не да напсуваш учител, не е основание за поправителен изпит!!! Наказва се с изпращане до директора и някакво наказание- да чисти двора, да освежи стените, предупреждение за изключване.... ама не и изпит на целия клас, това е ПРЕВИШАВАНЕ НА УЧИТЕЛСКИ ПРАВА, търсете си правата и си ги отстоявайте, че да не ви мачкат и в бъдеще! Родителите малко трябва да вземат мерки- има си инспекторат за тая работа, подавате групова жалба, би трябвало да разгледат случая!!!