Споделена история от Образование

Френски език
Привет. Имам въпрос относно университетски държавен изпит по френски език. Явих се и изкарах двойка, сега мога да отида на поправка. Нищо не разбирам от този език, дори условията на задачите. Това ми бави издаването на дипломата. Как да скърпя нещата поне за 3?

Коментари

1.   Защо се явяваш на изпит, когато не знаеш нищо???

2.   Няма как да прецениш какво точно е за 3 или какво ще ти се падне. Тройката на всеки изпит е 50% от всичко преподадено.
Още повече език не се учи за седмица, затова просто можеш вместо да проверяваш фейсбука (навик на всеки втори човек) по 15-20 минути като нямаш важна работа да прочиташ по нещо.
(Ако не искаш да носиш учебник постоянно- правиш няколко снимки от него и докато чакаш в градски транспорт четеш например)
Не е важно дали ще запомниш 15-20 думи веднага- важно е да си прочела няколко пъти. Дълготрайната памет работи чрез повтаряне на определени интервали. (Ако не си запозната- прочети как точно работят краткотрайна и дългосрочна памет и как да ги подобриш, също трябва да знаеш, че всеки човек учи различно и методите трябва да ги приспособиш към себе си)
После на следващите 15-20 минути повтаряш това, което си чела няколко пъти и минаваш на нещо ново и Т. н.
Ако в определени дни нямаш желание да четеш от учебник в YouTube има полезни видеа.
Просто започни-без отлагане, без оправдания :)