Споделена история от Образование

Ниски резултати от матурите (12клас):(
Здравей те искам просто да споделя разочарованието си от матурите. По Бел имам 4, 70, а по втория избирателен предмет ( Философски цикъл) едва 4, 80....
Винаги съм била с най-висок резултат в класа, но на матурите се издъних, някои от съучениците ми имат повече точки и не мога да го преглътна....
Всички ми казваха дано да те скъсат и някакви такива, че няма да успея, щели да ме видят кво ще направя и естествено резултата е пълен ад!!
На мен от 1 до 7 клас ми липсват, тъй като учих в едно забутано "училище", където даже не те търсят за присъствие (ромско).
След това влезнах в гимназия, но не толкова елитна...

Коментари

1.   Пфф, аз на мойта матура БЕЛ като имах 4. 67 преди време(преди близо 10 години), пак не си беше лош резултата. А пък на втората ми матура, която обаче беше по английски, и аз точно колкото теб изкарах(е, 4. 81 беше), главно заради есето(най-последната задача, всичко друго там-слушане и четене с разбиране, текстове и пр., не се бях представил кой знае колко добре)... А и аз бях в СОУ, след 8. клас кандидатствах, туй в 2005г... Та взеха ме с матурата по английски, от първото желание(английска филология), още на първото класиране, ма щото бях в Шуменския университет, те там от кол и въже взимат, и пак не могат да си запълнят бройките, за десетки специалности... И у ВТУ кандидатствах същото, ама не ме взеха с матурата, там задължително беше нужен приемен изпит по английски, аз не държах, а и почти гаранция, че щях да се издъня... Там у Велико Търново, ме приеха единствено в български и немски език, с матурата по английски(в 2009г), изчакахме всички 3 класирания, но... нямаше смисъл, английската филология си я изкарах в Шумен... Тъй че май зависи накъде си се насочила, каква специалност, макар че тука у България понятието "престижен университет" е вече толкова размито, че в който и град да идеш да "следваш"(щото толкоз се и учи, ако умееш на самоподготовка, давай), абе все тая... Изкарах едно висше, повече друго не ща! ...

2.   Спокойно. И аз се издъних, но в университетите с малък бал приемат. После няма да има помен от тези матури. И на мен ми беше много кофти

3.   Това са нормалните оценки, средната оценка за един ученик. По български аз имам 4. 46, а по английски 5. 86 и ще си кандидатствам с английския. Не се притеснявай от оценките си, в момента е криза на студентите и трябва да пълнят места в университетите. Това е една матура, която не ти определя живота просто идва и си отива, радвай се че не остана за Септември. Айде споко!

4.   Аз пък съм с 4, 56 на матура по БЕЛ какво да кажа :Д. Минало - заминало и продължаваме напред.

Лъвчето

5.   Горе главата! Просто някакви цифри.
Ако не са ти важни за прием в университет никога няма да имат значение.

6.   Е, няма какво повече да се направи.
Иначе те разбирам. Аз също държах матури тази година, резултатите ми не са лоши (две отлични оценки), но определено не са каквото исках, нито пък каквото можех. Хора, които по принцип знаят по-малко от мен по БЕЛ и английски, изкараха повече от мен и страшно ме е яд :D
В крайна сметка, това е само един изпит. Стига оценките, които си изкарала да са ти достатъчни, няма какво да се косиш. Все пак освен знание, един от основните фактори беше притеснението - не знам при теб как е, но при мен постоянно ми натякваха колко са важни тези изпити, бях изпушила.
Хайде, горе главата и си прекарай едно хубаво лято преди да почнеш университета/работа :D