Споделена история от Образование

Натфиз - режисура (за - против)?
Здравейте, реших да следвам филмова и телевизионна режисура, като вече кандидатствах в ЮЗУ, но мисля да кандидатствам и в Натфиз. Някой запознат ли е с кандидатстването там(знам какво трябва да се прави), но с две думи трудно ли приемат и кое от две ще ми препоръчате? Знам, че Натфиз е по престижен, но все пак ми е интересно да разбера мнението на хора, които са навътре в нещата. Мерси предварително.

Коментари

1.   За да те приемат в НАТФИЗ трябва или да си много начетен и добър в това, което ще кандидатстваш, или да имаш връзки, а за най-сигурният - и двете. Ако си момиче може да стане и ако си изключително хубава и излъчваща комбинация от фалшива артистичност и сексапил. Не го казвам като градска легенда, наистина така стоят нещата. Двама от най-близките ми приятели следват там - като доказателство за думите ми. Единият учи фотография, наистина е добър, но сигурно нямаше да го приемат, ако гаджето на братовчедката му не беше в журито. Другият учи операторство, почти не беше държал камера преди да кандидатства...абе хич го няма. Познай как влезе.

2.   НАТФИЗ е по-престижен уж... но там приемането е адски трудно. Играл съм го. Приемат се предимно деца на хора от арт средите. Даже не говоря за връзки, ами просто тези хора са подготвени от родителите си още от малки. Не ти пречи да пробваш де.

НБУ също има режисура, аз там влязох, но после поради други обстоятелства се преместих в съвсем друго поприще.