Споделена история от Образование

В Армията
Здравейте. Аз съм момче на 13 години и като завърша училище мисля да влезна във Военното училище, и като завърша и него, мисля да влезна в армията. Въпросът ми към вас е: Ако влезна в Армията ще ме пращат ли само на мисии или няма. Защото съм чел, че армията в България се използва за да се вършат мисии в Иран, Ирак и др. Благодаря Предварително!

Коментари

1.   В момента ситуацията в българската армия е такава, че на мисии в чужбина се изпращат само доброволци.
Което може да се промени, разбира се.

2.   мисии в Иран?

3.   Моят съвет към теб е да не влизаш в армията защото в момента нещата там са много зле.

4.   Няма да те пратят на мисия, освен ако ти не го поискаш. Но да завършиш военното училище е нещо, което представлява трудност за доста хора. Аз самия съм курсант там и за една година видях и чух доста неща, които ме карат да се замисля дали си струва да бъда в армията. Ти си още на 13. Ако ти се отдава нещо, по-добре не си прохабявай талантите в НВУ.

5.   Чакай момко, ти искаш да си военен ама да си в стая. Като толкова те е страх какво правиш? Те военните и на учения загиват.

6.   От Автора: Не съм казал, че ме е страх. Просто попитах дали ще ме пращат на мисии.

7.   Който го е страх от мечки, да не ходи в гората. Да си военен не значи по цял ден да си пиеш ракийката, а е също професия и като ти се заповяда, ще ходиш и на мисии. Братовчед ми е военен. Не е завършил военно училище и е редови войник, но и той беше пратен на мисия в Афганистан навремето и понеже му беше много опасно отказа, което доведе до уволнение. После с много връзки пак влезна в армията и то само, защото е прост войник, а такива винаги търсят (за офицер няма начин). Сега е в Афганистан и то по собствено желание, за да си изкара пари за ремонт на къщата, защото иначе заплатите са много ниски.
Ние сме част от НАТО и като такива имаме нашите задължения. Отделно ако стане война в Европа (което исторически погледнато е доста често), ти ще си на предни линии.
Ако си мислиш, че има лесна работа... грешиш. Да си военен е и призвание, не само кебапчета и ракийка, рахатец и държавна службица. Има го и това де.

8.   Имам двама доста близки приятели и още много познати които служат в БА.
Специално за мисиите - познавам хора пращани в Афганистан и Ирак, и в Косово. В Иран нямаме мисии.

Общо взето контингентите там за срок от 6 месеца, за едно място в контингента се натискат по 7 - 8 човека, кой заради службата, кой заради парите. До там обаче не се допуска всеки войник от всяко поделение. Хората които познавам служиха в 68-ма бригада, виж в гоогле какво значи.

Познавам и разни "обикновени" дето си седят просто на заплата докато изкарат до пенсия - едно обикновено нищоправене... И повечето са се превърнали в алкохолици от скука. Другите - по дърти освен за пиене мислят и как да откраднат туба нафта или кашон с посуда и каквото им попадне, да не е "празен деня"....

Познавам и други дето се имат за "командоси" ама те си гледат друг филм...

9.   Ти си още на 13, значи докато кандидатсваш за военно училище ще минат 5 години, а докато го завършиш още 5. Кой, къде и как може да бъде изпратен се регулира със закон. А законът не е записан в камък. Всеки парламент преправя, отменя и гласува нови закони всеки божи ден. Никой не може да ти каже отсега какъв ще бъде закона след 10 години, а още по-малко каква ще е ситуацията в света. Всички тия мисии са резултат от войните на САЩ. Дали ще има нови войни и колко ще траят последствията от старите предстои да видим.

10.   Брат аз съм на 14 и също искам, но всичко може да се промени до тогава какво ли не са ми казвали.. но все пак го мисля.