Споделена история от Образование

Какво да уча? И къде?
Здравейте, приятели!
Аз съм на 18 години, завърших професионална гимназия специалност Кетъринг, професия- ресторантьор. Все още не съм решила какво да правя и какво да уча.
За сега не мисля да работя по професията си, но в бъдеще бих искала да имам собствен ресторант или поне да съм управител на заведение. (Мечта)

Според вас какво да уча? Искам да мога да работя веднага след като заварша и да имам добри доходи.
Според вас коя е професията с бъдеще? Какво мислите за счетоводстео и одит?

Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Как така не искаш да работиш, след като си завършила и не си кандидатствала. Кой те храни и облича? Стегни се малко, има огромен глад за кадри с твоята квалификация.
Аз на твое място бих работила 1 година, бих мислила по въпроса. Счетоводство и одит е добра специалност, но не виждам как ще успееш да се справиш с материала след образованието, което имаш. Изисква се солидно познанеи по математика примерно. Има, разбира се, много лоши университети, в които ще те приемат всичко, но дали има резултат не знам.
Работи, за Бога. Трудовите навици са най-важно. Собствениците на ресторанти рядко имат повече от средно образование, защото не са си губили времето с години с дипломирания фалшименто дипломи, а са работили и са си направили име и пари.
Като ти трябва счетоводител ще си платиш на някой да ти води счетоводството – 50-100 лв. Месечно струва, голямата работа

2.   Аз съм учила само една година счетоводство като предмет в училище и съм добра по математика. Не искам да остана само със средно за това мисля да уча счетоводатво. Но ме притеснява това дали ще мога да си намеря работа

3.   Хубави пари били взимали счетоводителите, ама работата е скапана, много е суха и правиш едно и също нещо, чувствас се като робот, ако ти харесва да си робот, който не обича да мисли със собствена глава, то това ще е перфектната специалност за теб!

4.   От 1. Аз имам диплома за счетоводител - и висше, и средно. Счетоводителите НЕ СА ДОБРЕ ПЛАТЕНИ. Одиторите са добре платени, но за да станеш такъв трябва да си факир

5.   Към отговор 4. Какво ми препоръчвате? На къде да се насоча?

6.   На твое място едва ли бих се занимавал с висше образование, защото ти излизаш с ПРОФЕСИЯ. При това хотелиерството, като цяло, е добре платена област. За да имаш собствен ресторант или да си управител на такъв трябва да имаш доста дългогодишен опит, а ако ще се захващаш с висше ще загубиш едно 4-5 години в учене и ако след това започваш да работиш по средното си и започнеш от 0 ще станеш управител на кукуво лято. Захващай се още от сега и си търси работа!

7.   Бъдещето е на роботите, които ще работят вместо хората. В следващите няколко десетилетия повечето професии ще бъдат извършвани от роботи. Но, за сега все още има работа за който иска, или му се налага да работи. Според мен работа в банка, или в сверата на туризма са добре платени длъжности, интересни, пътуваш, срещаш се с хора, оператор в кол център е професия за по-малко взискателните към професионалната си кариера.

8.   Към всички: Всеки срещнат ми препоръчва нещо различно, изслушвам ги и започвам повече да търся инф. и съм много объркана.
Днес си взех диплома с успех 5:50, диплома по професията 5:85 отделно имам сертификат за компютърна грамотност 5:20 и свидетелство за част от професията-готвач 6. 00
Приятели, моля ви помогнете ми! Наистина не знам какво да правя! Не ми остана време. Дали да работя или да уча нещо?

9.   Колкото и зле да е образованието в България (във ВУЗ-овете) е добре да имаш диплома за бакалавър, още по- добре и магистър след време. Шанса за реализация е по- голям и това си е плюс, като гледат CV-то ти. Не е казано, че трябва работата да е за сметка на ученето и обратно. Хората са измислили задочна и дистанционна форма на обучение точно за такива хора, които по една или друга причина работят. Не смятам, че формата на обучение ще повлияе при кандидатстване за работа, по- скоро гледат за наличе на висше образование и най вече на СТАЖ (опит), а такава форма ще ти позволи хем да получиш образование, хем да си трупаш и стаж... вместо да си губиш времето.. 4 години.. в редовна форма.. и накрая еднакво нищо да не знаеш. Послушай себе си! Винаги има начин! Пожавам успех!