Споделена история от Образование

НАТФИЗ
Имам въпрос за НАТФИЗ

Какви точно са изпитните кръгове там? Много ще съм благодарен, ако някой ми ги каже

Коментари

1.   За всяка специалност е различно. От коя се интересуваш ?

2.   За коя специалност или кой факултет питаш? Във факултет Екранни изкуства кръговете са два, първия е практически или писмен, а втори е беседа с комисията. За факултет сценични изкуства кръговете са 3 - на първи трябва да представиш материал по твой избор, след което комисията те кара друг твой материал по техен избор. На втори пак има изпълнение на материали, комисията ти поставя задачи. На трети кръг трябва да изпееш песен и да представиш танц, има работа с непознат текст, също така, ако на другите два кръга не си си още представил/а някой от материалите, ще го представиш на трети. Има и беседа с комисията. Материалите за сценичните изкуства трябва да са ти стихотворения, басни, комедиен и драматичен монолог, откъс от проза, песен и танц, но както казах, песента и танца са накрая. А за екранните изкуства при кандидатстването трябва да представиш портфолио на диск или флашка със снимки, които си направил/а, например, записи, може есета, филмови анализи, стихотворения, които си писал/а и т. н. Отвори официалния сайт на натфиз и ще видиш, пише ги. Аз уча в натфиз, така че, ако имаш други въпроси, ще ти отговарям. Успех!

3.   Мисля дс кандидатствам за Драматичен Театър а за него какви са кръговете

4.   Всичко е описано подробно в сайта на университета, раздел "Прием".
Успех!

5.   За драматичен театър е доста тегаво.. кръговете са три. Трябва да имаш две басни, две стихотворения, монолози пак два - комедиен и драматичен, откъс от проза, песен и танц. Кандидатите всяка година са около 180-200, момичетата са повече, около 120. Най-добре е да има някой да ти помага да си готвиш материалите, трябва много да работиш над говора си - дикцията е от огромно значение, особено ако имаш и говорни дефекти на Р, С/З/Ц и др. Първи кръг представяш материал по твой избор, след което комисията ти избира следващия. На втори кръг има изпълнение на някой от материалите ти по избор на комисията, след което ще ти се поставят задачи.. може да е някакъв кратък етюд да изиграеш, може да е пластична задача... чувала съм, че на някой му казали "стани зелен", "изиграй ролята на дъвка" и подобни... не знам дали са верни. Комисията го прави това, за да провери дали ще се панираш, имаш ли самообладание и т. н. На трети кръг, изпълняваш, ако имаш останал материал измежду прозата, монолозите, стихотворенията и басните, след което представяш песента и танца, има и работа с непознат текст, което ще рече да четеш текст, но не само изразително, а и на моменти да се опитваш да го изиграеш. Има и беседа с комисията. Изпитите на момичетата и тези на момчетата са отделно.

6.   Няма изпитни кръгове, има изпитни кревати. Минаваш по креватите на разни мастити професора и нещата ще се случат.