Споделена история от Образование

Нямам диплома
Здравейте, читатели!
От 9 клас уча на домашно обучение, е вече съм на почти 20 и се чудя как мога да взема диплома за основно образование. Искам да уча в България, а тук не приемат дипломите от домашното обучение. Моля ви, кажете ми някакви изпити или други начини, с които мога да взема диплома.

Коментари

1.   Отиваш в най-близкото училище и обясняваш на директорката какъв е случаят. Най-вероятно ще те накарат да държиш изпити.
Ако не е тайна защо избра да учиш вкъщи? Това хич не е добра идея, особено за гимназиалния курс.

2.   Не е тайна. Родителите ми прецениха, че е по-добре да уча вкъщи, защото е по-спокойно и безопасно и защото ням да се забъркам например с наркотици. Като цяло сега уча по една американска програма, но в България тази дупчи плоча не струва и пет пари

3.   как по-точно учиш вкъщи? седиш и си четеш когато и каквото ти е кеф? какво правиш по цял ден?
на въпроса: има самостоятелни форми на обучение. трябва да се запишеш като частен ученик в гимназия и да положиш изпити по всички предмети, за да ти признаят класовете. щом от 15 до 20 годишна възраст учиш, не вярвам да ти е проблем

4.   По американска програма уча т. е те ми казват какво точно трябва да науча и после държа изпити онлайн

5.   да не сте от религиозна секта / църква? обикновено те учат по описания начин. и като държиш изпити онлайн, после какъв сертификат получаваш?
иначе начина да получиш легитимна българска диплома съм го написала по-горе.
номер 3

6.   Не съм от секта. Ще получа американска диплома валидна за елитни университети като Оксфорд или Харвард.

7.   чудесно, тогава иди в Оксфорд или Харвард, макар че не ми обясни каква по-точно е въпросната диплома.
и ми е чудно как така учиш с години нещо и чак на 20 се сещаш, че нямаш образование по българските закони, а предполагам, че и по европейските. ако все пак ти потрябва българска диплома, прочети пак коментар 3.

8.   За основно или за средно образование, уточни? !
Така както си написала(след 9кл. ) означава, че учиш за средно образование.
н. 3 ти е казал-като частен ученик. После държиш изпити по всички предмети.