Споделена история от Образование

Варна или Пловдив
Здрарейте! Понеже съм много разколебана в кой град да следвам висшето си образование, искам да попитам кой град е по-добър за живеене? Какви са предимствата и недостатъците на двата града? Благодаря предварително :)!

Коментари

1.   Предимството на Варна е, че граничи с море. Пловдив притежава всички други предимства: десетки пъти по-малко мутри и мафиоти, доста повече паркове и места за разходка (включително и Гребната база), по-добре развити велоалеи, по-достъпни наеми на квартирите, по-ниски цени на плодовете и зеленчуците по пазарите и т.н..

2.   Здравей аз ще живея и уча във Варна, въпреки че приятелят ми е от Пловдив. И двете места имат доста предимства, сравнително големи градове са, бих казала че в Пловдив има повече хора, но във Варна са повече студентите от други градове. Във Варна си имаш море, в Пловдив - Стария град, който е прекрасен. Според мен трябва да гледаш от гледна точка на образованието, къде на теб повече би ти харесало, защото забавление има и на двете места.

3.   Аз живея във Варна и искам да кажа че номер 1 малко се е объркал.. мутри и мафиотите са в Бургас, поне за тези които говори. Иначе в Пловдив са далеч повече, просто защото има и повече хора. Образованието тук е по-евтино, а ако не живееш сам а примерно си намериш 2 съквартиранта (аз така направих) наема ти излиза около 150 лв. Имаме евтина дискотека специално за студенти "Авеню", морска градина, също имаме 2 мола, хубав център, не само едното море. :)

4.   Номер 1 съм. Редно е да спомена и това, че лятото в Пловдив е по-топло (с изключение на тази година - климатът се е побъркал в цяла България) и в западните квартали няма никакъв вятър, поради високите хълмове в града. Затова и мнозина разпускат на прохлада на Гребната база. През лятото във Варна е една идея по-прохладно и приятно за разходки навън около плажа. Навътре в града е кофти, поради многото коли и изгорели газове. Като изключим лятото, през останалите сезони във Варна е много ветровито и дъждовно и през зимата ще имаш по-високи сметки за отопление, отколкото в Пловдив. Аз съм от Пловдив, но съм живял и няколко години във Варна, когато градът все още беше приятен за живеене, преди презастрояването с хотели и кооперации. Варна ми е вторият любим град след Пловдив. И на двете места ще се чувстваш добре, но подкрепям номер 2, че на първо място следва да поставиш ученето и доколко взетата диплома ще ти е полезна след това в намирането на желаната работа.

5.   Нито едно от двете – София най-добре.

6.   Варна като цяло е скъп град, а заплатите не са нищо особено. Трудно се намира хубава работа, докато в Пловдив имаш доста повече възможности. Не знам защо всички ти показват предимствата на градовете от гледна точка на места за разпускане и забавления, като това далеч не е най-важното.

7.   Варна.

8.   Здравейте на всички! Аз съм момичето което ви писа въпроса. Благодаря много за мненията. Взех ги под внимание!

9.   Пловдив

10.   Пловдив, определено!

11.   Важното е, къде е по-добро образованието, щом отиваш да учиш. Иначе, за мен Варна е най-неприятният град в България, макар че съм учил там. Мръсен, презастроен, пренаселен, пълен с мутри и селяндури. Освен това наеми, цени на имоти и като цяло стандарт са страшно високи на фона на мижавите заплати.