Споделена история от Образование

Стопанско управление или фармация ?!
Здравейте, аз съм едно лудо момиче на 16, почти 17 години, което както се казва му се живеее и дивее страшно много и обича простотиите и лиготиите, но също и човек на образованието, който би искал да постигне нещо в този живот и да живее доста прилично. Уча в една от най - елитните гимназии в Пловдив - Английската с немски език. Та нека да ви обясня за моя не толкова проблем, колкото дилема. Тази годива ще съм 11 клас и съответно трябва да се насочвам към някаква професия или нещо което да уча. До скоро ни най малка представа си нямах, но вече не е така. Колебая се между 2 неща - стопанско управление в СУ на немски език или фармация в МУ Пловдив
За едното се иска изпит по математика, а зи другото химия и биология. Страшно добра съм в езиците, до 1 година 2 ще имам сертификат и по 2та езика - НЕ и АЕЬ и също съм и прилична математичка, обичам да съм лидер, да организирам и ръководя, затова смятам, че мениджърската професия в някаква конкретна област (магистър после) би била перфектна за мен. От друга страна ми върви и биологията, скарана съм като че ли с химията, но пък може би просто защото досега учителите са ми били калпави иначе бих казала, че я разбирам. Та въпросът ми е кое би било по - добрею и двете професии са перспективни и доста добре платени, написах тази тема просто за да чуя мнения, съвети и евентуално някаква помощ, моля Ви помогнете ми! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Стопанското управление е пълна миерда, няма реализация. Ама грам

2.   Абсолютно съм съгласен с колегата.Много познати имам Стопанско Управление,пълнеха им главите какви мениджъри ще станат и тн и накрая бармани и сервитьорки.Фармация е много платена специалност.

3.   Мазева си е калпав учител, да.

4.   Фармация мисля, че ще е по-добре.

5.   Измислят специалности като стопанско управление, с интересни наименования, които за нищо не стават. По-добре учи финанси.

6.   Фармация!
Не останаха стопанства, кото да се управляват вече... И за марс има достатъчно "специалисти" в областта...

7.   Лудетино, младо, буйно, лудо Ленче, слушай ме сега моето момиче. Стопанското управление за нищо не става и на патагонски, ако щеш. Много се радвам, че ти се отдават езиците, което е важно за общуването и комуникацията. Стегни си гъза и записвай частни уроци по химия, отдавна му е било времето или сядак пред учебниците и почвай, животът е пред теб! Още наблегни на биологията, само шестици. Минимум 5, 50 трябва да си изкарала на изпитите, че и повече, държавна поръчка. Кандидатствай в МУ Пловдив и си запиши след петте години обща медицина, специалност Фармация. Може да станеш и преводач или да правиш обмен на информация с чужбина. Опитай! Не ги слушай останалите, златна земя, дрън-дрън. Не забравяй откъде си тръгнала. Ако не ти е добре в България, заминавай. И без това и аз ще тръгвам с 300 км в час и никога няма да се върна. Успех и напред!

8.   Благодаря на всички за съветите! Бъдете живи и здрави , желая Ви всичко най - хубаво

9.   Фармацията е 80% химия. Ако не те бива в науките - химия, биология, маалко физика и малко математика .. Няма смисъл
На много колеги им дострашава от химията в университета.

10.   Във Фармацията ще учиш основно химия, а казваш, че не си добра. Направи си сметка сама!