Споделена история от Образование

Туризъм - бъдеще и реализация в България.
Здравейте на всички. Момче съм и ще бъда 11 клас. Изучавам "Организация на туризма и свободното време" във проф. гимназия. Много ми харесва тази специалност, но не ми допада частта с хотелиерството и ресторантьорството. Харесва ми туризъм свързан с пътувания, екскурзоводство, тур. агенции и подобни. Говоря английски на много високо ниво, малко румънски и вече 3-та година изучавам немски език. Мисля да продължа висшето си отново да е туризъм и да се реализирам в България в някоя тур. агенция, компания или подобни, но не и като готвач/сервитьор. Според вас има ли бъдеще и реализация в България? Интересувам се главно за Пловдив и София! Ще се радвам да чуя вашите мнения.

Коментари

1.   Хубаво е, щом знаеш накъде искаш да се развиваш, но за висше образование, с специалност "туризъм", няма да надградиш това, което си учил в училище и ще пропилееш 4 години - цялото ти внимание ще е насочено да учиш ненужни подробности и теория, вместо да доразвиеш румънския или немския си(примерно).
По-разумно би било да имаш като бакалавър икономика или филология с румънски или немски, като през летата си работил нещо свързано с туризма, и след това да запишеш магистър с туризъм.
Иначе 4 години ще учиш това, което учиш и сега, но с повече ненужни подробности.
Ако искаш запиши 1 година и виж как е, но ще пропилееш време и няма да научиш нищо, което да ти е полезно за работата, после така или иначе ще го научиш от практиката.

2.   Браво! Това е хубаво!

Фокусирай се допълнително към Маркетинг, PR и изгради контакти според мен. Ако имаш международни контакти може да ти е плюс, или да намериш начин да промотираш твоите услуги и/или агенция фокусирайки се върху туристи от вън към България (може и местни). Ако изградиш график със интересни и заслужаващи си локации в близост една до друга, може да се организират екскурзии със автобус. Ако имаш в контактите си хотели и автобусни компании с които да договориш достъпни цени можеш да осигуряваш и престой и всичко.

Не съм учиш туризъм, учил съм бизнес но общо взето от бизнес перспектива това ми излиза като идея.

Хубав уебсайт и как би се популяризирал Ти със бизнеса ти сред чужденци или местни (може би чрез реклами или от уста на уста, и какви стилове би използвал, ти би решил).

Данъците са нещо важно. Документация. Застраховки също може да включиш.