Споделена история от Образование

Цени на общежитията 2018
Искам да ви попитам какви са цените на общежитията и по- специално на тези в СУ. Също така какви са условията там, наистина ли е толкова зле, колкото казват? Предполагам навсякъде е различно, затова ако можете да ми кажете кои са най-хубавите и кои са най-лошите блокове?

Коментари

1.   Такова, каквото си го направиш е. Като цени варират доста от блока - рядко достигат 60-70 лева с консумативи, обикновено наемите са около 20 лева. В сайта на комисията по настаняване има списък с видовете стаи и наем на всеки вид. Иначе са прилични в повечето случаи, намират се по-хубави, има си и дупки. Като цяло най-важното е с кого ще се паднеш, другото се преглътва. Ако състоянието беше нетърпимо, нямаше да има толкова студенти там.

2.   Здравей! Първо- честито начинание (предполагам в СУ ;д). Второ- не очаквай кой знае какво от общежитията.. Все пак са живяли хора на твоята възраст, които са имали идеята, че са там за определено време и не са поддържали особено стаите си (не поставям всички под общ знаменател, но повечето). Идеята ми е, че винаги можеш да си направиш малки подобрения. Имай предвид, че не е кой знае какво, но на фона на апартаментите под наем. не виждам средностатистически студент в самостоятелен апартамент (било то и боксониера). Била съм и в хубави, и в не чак толкова уютни общежития, така че пак казвам-зависи си от вас. И един съвет- преценявай си бюджета! Възможно е да се разочароваш от назначената ти стая, съквартиранти и т. н., ноо 60лв макс на месец са нищо на фона на 500 лв на месец :). А да не говорим началната инвестиция- наем депозит (понякога 2, защото не вярват на студенти, ч е могат да пазят), а и комисионната за брокера.. :). Най-добрата ми приятелка живееше в общежитие, писна и от съквартирантките и, започна работа и заживя сама. Е, 2 месеца работеше за "хотела" си. Скапа се и се върна на общежитието.

3.   Около 25-30 лева плащаш и още около 15-20 за ток и вода. Не са зле, или поне на каквото попаднеш. Аз като си видях моето се хванах за главата, но с един парцал светна. Не е лукс, но не е и мизерия. Ако ти си поддържаш добре, няма да имаш проблеми.
Пък и в момента ремонтират 5 блока с основен ремонт. Има и още толкова ремонтирани.

4.   Не знам кой и как ги е писал тея коментари, ама са доста далеч от реалността. Никъде в София няма общежитие с консумативи за 40 лв, на мен само наемът ми е 40 лв, а консумативите отделно и става поне 55 лв в най-добрия случай, обикновено общака ми е 60-70 лв. Зимата дори по 80-90 лв съм плащала. Абе трябва едни 100 лв на месец да имаш настрани за общежитие, че иначе не става.