Споделена история от Образование

Образованието в България
Здравейте,
Искам да ви попитам нещо, което смятам, че е важно. Въпросът ми е по дяволите има ли смисъл да уча висше. Понякога си задавам въпроса какво правя тук, в България, но не мога да напусна, пуста носталгия.... Ясно ми е обаче, че не мога вечно да съм физически здрав, за да работя работата, която сега, следователно се насочвам към следващата степен на образователната си квалификация. Само, че вече доста дълго съм се откъснал от тази среда и бил помолил за мнение! Като ги гледам студентите уж Медицина, уж Право, нали много сериозно звучат специалностите, а повечето от учащите не знаят какво учат, та те на лекции не ходят.... Ето това ме спира.... Хора, пред дилема съм, кажете ми има ли смисъл.
Хахаха как е българския студентски живот?

Коментари

1.   Кой както си го направи.Аз съм втора година студентка и уча бизнес и си работя във фирма като управител и си взимам доста пари ,живея сама под наем ,но наемът ми е висок, купувам си скъпи дрехи. Живея си добре. Ходя си на лекции, съчетавам ги. Уча доста вечерно време,чета учебниците. Справям се идеално.Затова дали ще учиш тук или в чужбина няма значение,всичко от тебе си зависи.

2.   Не слагай всички под общ знаменател.

3.   В България нищо не става, бягай навънка. Мога да кажа, че като всичко в нашата мила родина и образованието не е под всякаква критика. Да номер 2 може би е прав с коментара си, че не всички са под общ знаменател, но ПОВЕЧЕТО са такива. В университетите е пълно с малоумници, които едва ли знаят каква специалност са, изобщо не посещават лекциите, а преподавателите са пълна корупция. За какво образование говорим- безхаберни студенти и подкупни преподаватели? !
Хубаво е сме патриоти, но какво значи патриотизъм? Да си стоим тук и нищо да не правим, защото една птичка пролет не прави, защото нямаме активна гражданска позиция, защото не сме Гърция например, защото един протест не можем да направим!!! Така че хубаво е, че си осъзнал значението на образованието, учи, но не в България!
А, и между другото много ми хареса последния въпрос хахаха студенсткият живот в страната ни отново е преобърнат и криворазбран. Ще ти го обясня накратко... Отново същите безхаберни млади хора, събрали последните пари на родителите си, изкарани с кой знае колко труд и мъка, за да се кълчат на мазната чалгия до зори и след това айде на лекции, нали ако решат да ги посетят ДА СЕ ОБРАЗОВАТ!!!