Споделена история от Образование

Аво бел VS Британика?
Здравейте, тази година ще съм 10 клас и имам намерението да взема CAE най-късно в 11 клас и в момента съм пред дилемата в коя от двете школи да покрия курса- Аво бел или Британика?
В Аво бел съм учила преди и там подготовката за С1 е разделена на 2 години и излиза двойно по-скъпо и дълго отколкото в Британика, където курсът минава само за 1 година.
Въпреки това чувам отвсякъде лоши отзиви за второто място и се надявам някой да потвърди обективните факти и своето собствено мнение.
Благодаря предварително за отговорите :)

Коментари

1.   Здравей, аз от много малък и все още ходя на британика и вече стигнах твоето ниво CAE. Аз никога съм нямал проблеми с учебния център, но доколкото знам зависи от кой филиал се запишеш. Препоръчвам ти филиала на Тулово, защото знам кой е преподавателя - замествал ни е, бил ми е квестор на MOCK EXAMS (миналата година държах FCE и през годината имаш два пробни изпита (mock exams) в изпитни условия и още 4 пробни изпита, които обаче не се водят такива, а са от една книжка и ги правиш в час, като контролно. За филиалите на Белите Брези и Прага съм чувал лоши отзиви - тях не ти ги препоръчвам. Като цяло съм много доволен от качеството на обучение в Британика и винаги съм случвал на добри преподаватели - знам, че има много отрицателни отзиви от други хора, но в моя единадесетгодишен опит в британика съм нямал проблеми :)

2.   Отново съм номер 1, не забравяй, че CAE “няма” срок на валидност, но повечето университети изискват да си го държала най-рано 2 години преди да си кандидатсвала.

3.   В Британика зависи повече от твоята самоподготовка и от учителя при който ще се паднеш. Като цяло учих английски там доста време и миналата година минах CAE с A. Самият тест не е голяма работа и не изисква толкова учене, колкото зубрене на думи и фрази, което само по себе си зависи изцяло от теб и от това колко време си готова да отделиш.