Споделена история от Образование

Корейски и Китайски език
Здравейте. Сега ще бъда 11 клас и вече се замислям какво искам да уча след това. Имам огромно желание да уча корейски или китайски език. Според вас добра идея ли е? Аз владея английски език на ниво С1 и немски език на В1, но докато завърша ще го направя В2-С1.

Коментари

1.   Здравей, аз сега ще бъда 12ти клас и уча корейски език от 3 години и бих казала че наистина един азиатски език си заслужава - на първо място защото развива паметта.
Сега ще ти кажа моето виждане относно нещата и защо бих ти препоръчала да учиш китайски език.
Южна Корея се развива много бързо икономически, но Китай винаги ще си остане страна от Г7, и занапред ще бъде супер сила във всеки един сектор.
Езикът е труден защото всеки звук има 4 различни тона на произношение и всеки един носи различен смисъл. Да не говорим за писмеността, освен че е трудна - тя е и изключително красива и богата.
Изобщо не твърдя че корейският език е лесен в сравнение с китайския. И двата са трудни, така че трябва да си готова да дадеш максимално от себе си.
Идеята ми е че колкото и да е труден китайския, той винаги ще ти бъде от полза където и да си по-света. А корейския мисля че е по-подходящ ако си решила за в бъдеще да живееш там.
Ако бях на твое място или въобще ако бях себе си преди 3 години щях да избера китайски, колкото и невъзможен да изглежда. Това е моят съвет - учи китайски. Ще ти се отворят много врати за развитие. Само трябва много воля.
Още един съвет, който искам да ти дам е какъвто и да бъде избора ти започни да учиш от сега. Бавно, с малки стъпки, защото на мозъчето му трябва време за да имплементира цяла нова логика на мислене.

Успех!!!

2.   Китайския е мдоста труден език. Трябва да можеш да пееш вярно за да имаш шанс да го научеш. Примерно гласна буква А в езика я има в четири различни тона от което има и смислови разлики. Друго важно нещо са яроглифите, те се учат на изуст. Едно писане и повтаряне до безкрай. Друго важно в България можеш да посещанаш курс до А2 на китайски в Кунфутци институт, преподават китайци, а после? Мой колега го изкара в България и после не премести да живее в Германия и тампуспя до Б1 да качи, след това и там не успя да намери курс.