Споделена история от Образование

Общежитие или квартира???
Добър ден,
Включвам се много скоростно, защото решението, което трябва да взема е също толкова скоростно!
Въпросчето ми е, по-добре ли е на квартира или в общежитие. Намерих си квартира на 30 минути от Пловдивския университет на супер цена след основен ремонт, имам обаче шанс и за общежитие. Тук идва дилемата, защото съм момиче и ме е страх, но има ли изобщо защо да ме е страх след като не съм първата, която ще живее сама? Родителите ми са против толкова бързо да си взема съкравртирантка, така че в началото поне ще съм сама! Казват, че в общежитията е много по-забавно, обаче мизерията е зверска!
Надявам се повече хора да се включат с мнения, за да ми помогнат с взимането на решението!

Коментари

1.   По-добре избери квартирата. В общежитие съм оставала за няколко дни при приятелки в София и едвам издържах. Постоянен шум и силна музика. Да не говорим, че е страшна мизерия.

2.   И защо си мислиш че в "общака" е по-безопасен.
Освен всички оргии и прочие, можеш да се сдобиеш със съкварантка, която е върла и бясна ... любителка на живота, чиято компания е пъслно с бивши затворници, наркодилъри и чалгари.

Повярвай ми, квартирата е супер.

3.   Ако търсим лукс, то изборът е квартира. Ако търсим забавление, то говорим за общежитие. Бонусът на общежитията е, че винаги има някого наоколо и знаеш, че ако ти е лошо, някой ще може да реагира и да се погрижи за теб. Казвам го, защото усещам, че се притесняваш да бъдеш сама. Иначе общежитията са си общежития- шумно е, мръсно е, мебелите не са нови и са ползвани многократно, възможно е да се сприятелиш с някоя хлебарка или пък друг "домашен любимец", не се знае с кого ще си в стая и може престоят ти да се окаже неприятен. Обаче повечето ти колеги ще бъдат на общежитие, там се намира целият студентски живот. Забавно си е, винаги има движение, винаги има с кого да поговориш, винаги има с кого да се напиеш, винаги можеш да излезеш с някого или да си намериш занимание. Просто там ще бъдат повечето ти колеги, а на теб сигурно ще ти е приятно да се сприятелиш с тези хора и да поживеете врата до врата. Квартирите предлагат удобство, тишина, по-здрави мебели, по-малко "домашни любимци", възможност да се научиш да се грижиш за себе си и за едно домакинство. Но е скучно, защото дори да живееш с някого, ти си далеч от студентския колектив. Аз избрах да бъда на квартира, но съм с приятел.

4.   Оле Боже, като почнете с това мизерията била зверска. В общака на пловдивския не съм била, ама в тези на ухт съм, както и в такива в София съм била и сега отивам там да уча. За 30-40 лв на месец какво очаквате? Златни завеси? ! Стаята която ми се е паднала на мен е супер, само има мухъл в банята, който трябва да се изчисти, аман от изнежени, да не говорим, че половината живеете у вас в по-страшна мизерия...
Ж19