Споделена история от Образование

Кандидатстване в МУ
Здравейте. Другата година ще кандидатствам в МУ Пловдив, специалност медицина. Тъй като се влиза доста трудно, реших да избера и резервна специалност - медицинска сестра. Искам да попитам дали е възможно да кандидатствам за две специалности в един университет и как става това. Наясно съм, че трябва да полагам два изпита. Това означава ли, че трябва да кандидатствам два пъти с различни документи? И ако да, възможно ли е да кандидатствам два пъти онлайн? Съжалявам, ако въпросът звучи тъпо, но наистина не знам как стават нещата.
И относно специалността медицинска сестра, ще се радвам, ако някой ми обясни какво точно се изисква от устния изпит. Писмения се състои от теми по етика. Дословно ли трябва да се напишат или може да се преразкажат по собствен начин? И като цяло трудно ли се влиза в тази специалност?
Ще съм много благодарна, ако някой ми обясни.

Коментари

1.   Кандидатстването е като след 7-ми клас. В едни документи можеш да изредиш колкото си искаш специалности. А за изпитите ако и във 2-те специалности се влиза с изпит по биология и химия просто ходиш на тях. Те се броят и за 2-те специалности. И на 1-во място си пишеш медицина, а на 2-ро медицинска сестра.

2.   В МУ Пловдив се влиза много лесно, не знам защо мислиш, че е доста трудно

3.   Не знам колко изпита ще трябва да държиш, трябва да прочетеш в балообразуването на специалностите какви изпити искат. Може да искат и един и същ изпит, което значи, че ще имаш само един изпит, може различни, което значи - 2 изпита. Кандидатстването може да стане за колкото си искаш специалности независимо в университета, разбира се трябва да имаш и бял са конкретната специалност, което значи, че трябва да си държал съответния изпит или ако специалността изисква може и с матура от средното образование. Всичко това го пише в сайтовете на университетите, трябва да прочетеш. Не се кандидатства два пъти, а на желания. Пак, ако те приемат на първо желание, трябва задължително да се запишеш, ако на по-долно желание, трябва да се запишеш ако искаш или да заявиш, че искаш да се явиш на следващо класиране. Като гледам си доста назад от към това какво се прави, затова бих те посъветвал да четеш в сайта на университета или да говориш с някой учител, той ще ти обясни.

4.   Номер 1 - Благодаря за информацията!

Номер 2 - Вярно е, че улесниха изпита значително, но в резултат на това баловете се вдигнаха. Особено за момичетата. Не мисля, че ще е лесно.

Номер 3 - Знам с какви изпити се кандидатства за двете специалности. Прочела съм справочника и всичката информация в сайта. Интересуваше ме друго, но номер 1 вече разясни.

5.   Според мен си помисли, искаш ли наистина да си лекар, защо го искаш, тъй като това ще ти е работата... цял живот ще се занимаваш с всякакви хора, работата е стресираща...