Споделена история от Образование

ВАЖНО Е! Сертификат CAE.
Здравейте!
Тази година съм 11 клас. Изключително много се интересувам от сертификат за владеене на английски език - CAE. Нивото на владеене на езика ми е средно. Имам огромното желание да започна уроци, за подготовка. Но родителите ми нямат финансовата възможност, която е нужна да ми осигурят. Имам познат приятел, който преди време ми беше казал, че може да ми помага. Казвали са ми че този изпит бил доста труден. Готова съм на всичко, за да взема този сертификат.
Моля, запознатите да ми отговорят на въпроса, мога ли да се подготвям за този изпит без да ходя на школа?
Искрено моля авторите да публикуват историята ми, защото е наистина важно.
Благодаря на всеки, отделил от личното си време, за да прочете историята ми.

Коментари

1.   https://www.cambridgeenglish.org/images/167804-cambridge-english-advanced-handbook.pdf

Може би първо трябва да вземеш FCE (B2) преди да се хвърлиш на CEA (C1). C2 = native speaker.

2.   Не е чак толкова труден изпита. Можеш да си купиш учебник Advanced Expert (когато ходих на школа за подготовка учихме по него). Трябва да упражняваш speaking с някой приятел и да правиш listening (в учебника има дискове). Дори и в интернет има примерни. Лично на мен reading ми е най-трудният компонент. Граматиката и задачата за писане мисля, че са най-лесни.
Изпитът струва 385лв като всяка година поскъпва.

3.   Здравей,

Полезно би било да кажеш от кой град си съответно да преценим коя школа е полезна.

По прицнип това, което мога да ти кажа е, че изпита е на ниво Advanced, което по европейската рамка е C1.

По принцип трябва да се провери и кое ниво си защото е безполезно да записваш серитификат CAЕ ако нямаш нужното общоезиково ниво.

Има специализирани курсове по САЕ, които готвят по формата на изпита, защото това е изпит. Тоест само езиковите умения не са достатъчни за придобиването му, а трябва да си запознат и със самия формат на изпита.

Курсовете варират около 500-600 лв, след това явяването на изпит се заплаща към Британски съвет и е в порядъка на 340 -350 лв.

Сериозна подготовка си и изисква доста време и енергия.

Поздрави и успех!

4.   Здравейте,
Англичанка съм, и нова дипломирана учителка по английски език.
Имам нужда от студенти за онлайн практика, и мога да ви изпратя безплатно теста за да се провери нивото ви, и също да изпратя уроци за СAE.

6.   Ако се пробвам да взема FCE(B2), ще мога ли да уча извън страната или задължително трябва да имам CAE?
До номер 3 от град Видин съм.
Номер 4, имам желание да се свържа с вас
Благодаря за изчерпателната информация.
Авторката