Споделена история от Образование

Не ми "върви" физиката!
Здравейте! В 10-ти клас съм и от всички предмети, най-съм зле във физиката, абсолютно нищо не разбирам там, учим Електростатика сега, пълно е с формули и математика, абе колкото и да преписвам формулите все не мога да ги запомням. А и учителят ни, който ни предава по физика не ме харесва особено, вижда че имам незаинтересованост върху предмета му, и всеки час ме изкарва на дъската да решавам задачи, на входното имам 2-ка, миналата седмица ме изпита на задача и пак ми писа двойка, вече две двойки имам и не знам как ще си ги оправя, миналата година ни беше друг учител по физика и се отървах с 4-ка, ама тази година май ще остана на изпит. Но разбете ме, не съм мързелива, старая се, но просто не мога да запомня проклетите формули, на другият ден ги забравям, а учителят ми вместо да ми ги обясни и разясни, вместо това започва да ми крещи, че съм била мързелива, несериозна и камо ли не Глупава. А в задачите, в математическата част се справям, но във физичната ммм никаква ме няма, а и дава едни задачи от някакъв руски сборник и са едни такива завъртяни, напълно съм се оттекчила и съм убедена че тази година ще бъда на изпит, просто нищо не схващам от физиката и това, което учим в момента -електростатика.

Коментари

2.   Аз в 10-ти клас бях ужасно зле по Химия, ама накрая се разминах с 3-ка. Ама твоя учител по Физика май е по-гаден.

3.   А защо си мислиш, че когато стане време да ходиш на изпит ще започнеш да схващаш нещо?

4.   Опитай се да говориш с него на четири очи, обясни му, че въпреки че се стараеш, се нуждаеш от помощ, може ли евентуално да ти препоръча допълнителни материали по тази тема и как можеш да си поправиш двойките. Важното е да действаш сега, защото колкото повече време минава и вземате следващи уроци, толкова по-трудно ще ти бъде да наваксаш.

5.   В 10-ти клас едвам вързах 3 по физика - за цялата гимназия, едва ли съм изкарвал по-измъчена оценка (и то при положение че средният ми успех винаги е бил над 5. 50). Имам усещането че материалът в гимназиалния курс е просто поднесен кофти - някои измежду най-интелигентните и амбициозни хора, които познавам са зацикляли по физика, при това точно в 10-ти клас. Така че не си сама - много сме в този клуб.
Няколко години по-късно ми скимна да ставам машинен инженер... И се оказа, че физиката не била толкова страшна, просто трябва да се обясни човешки.
Намери някой да ти помогне - приятел, учител за някоя и друга консултация.
Няма как да ти дам уроци тук, но ако имаш някой конкретен въпрос - задай го, ще се опитам да обясня. (а може да има и други желаещи да помагат).
Не се спичай и успех!

6.   Аз съм по-малка от теб с 2 години и те разбирам. Тази година на входното по късмет имам 3. Миналата година в старото училище имах две двойки по физика а правилата в училище бяха такива, че ако някой има 3 двойки по даден предмет трябва да ходи на допълнителни часове, да бъде много изпитван и ако не ги поправи и изкара 4-та двойка имаше голяма възможност да остава на поправителен. Аз се спасих с презентации. Може и ти да опиташ. Завърших с 5 по химия заради презентации и доклади.

7.   Аз навремето бях много добър по математика и ходех дори до четвърти национален кръг на олимпиадата. Но проклетата физика просто не я разбирах и ми беше супер скучна и безинтересна. Учебниците бяха ужасно написани, а учителката беше комплексарка, която си мислеше, че нейният предмет е най-важен от всички. Беше ме нарочила и искаше да доказва, че аз, математикът на класа, съм всъщност супер тъп, това бяха нейни думи. Даваше ми все задачи от един неин тефтер, които не можеха да се решат с материала от учебника, а тя не обясняваше нищо. Накрая ме остави на поправка в 10 клас. Изпита ме другият учител по физика в училището върху целия материал. Назубрих всичко и ми писаха 6 за годината. Оная комплексарка едва не се пръсна от злоба.

8.   До номер 5, успя ли да се реализираш като машинен инженер?

Търсят ли се кадри и добре ли да запиша и аз за машинен инженр?
Как преминава един работен ден?

10.   N 6 , можеш ли да напишеш , няколко теми на презентации и доклади .Благодаря ти предварително .