Споделена история от Образование

Мога ли да вляза в Национална музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“
Здравейте! Аз съм момче на 18 години и ми предстои завършване на средно образование(не в музикално училище). Искам да се занимавам сериозно с музика и по-точно с продуциране на музика (не съм голям фен на класическата музика) но до сега не съм взимал никакви уроци по какъвто и да е инструмент и нямам особена практика. Бих искал да науча теория на музиката, пиано, китара, бас китара, барабани. Въпросите ми са: Как стават приемните изпити? Трябва ли да имам някакво музикално образование и знания за да вляза в академията? Каква точно музика се изпълнява там? Може ли да преследвам кариера като музикален продуцент след завършване на академията? (Предполагам че там предимно се изпълнява класическа музика и стара българска музика. ) И ако може да ми отговорите предимно на втория и последния въпрос. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей. За съжаление в Бг ако не започнеш да се занимаваш с музика от 7-8 годишен (имам предвид сериозно), после никъде няма да те приемат. Много ограничения има там. Или започваш от дете или забрави. Така стоят нещата. Аз съм завършила музикалното, пианистка съм. После следвах в чужбина. НМА си е като университет, все едно да искаш да влзеш в университета без да си завършил училище. Ако толкова много искаш да се занимаваш професионално с музика, препоръчвам ти в чужбина. Тук и на 20 да си, може да започнеш от нулата. Ако искаш да си музикален продуцент, не е нужно да влизаш в НМА, мисля че има разни курсове (поне в чужбина е така). Но е задължително да имаш някакво музикално образование. Поразрови се в гугъл за курсове. Ориентирай се към нещо частно, за НМА и всякакви държавни институции забрави. Успех.

2.   До 1. Благодаря много! От автора.

3.   Здравей, авторе, и аз съм на 18 години и съм като теб обаче искам да запиша народно пеене. Много ми се иска... И искам да ти кажа че няма невъзможни неща! Ще успееш само не се отказвай!
Недей да се отказваш само защото един човек нещо е казал. Потърси и други мнения. Запиши се на солфеж.!!! Моля те!!