Споделена история от Образование

Туризъм с СУ! Помощ!
Здравейте! Момиче съм, сега съм 12 клас и се насочих към туризма след училище, понеже географията ми върви. Нямам много други варианти-точните науки грам не ми вървят, биология без химия някак си не става, а историята ми е като резервен план за журналистика или пиар. Езиците също ми се отдават, но не съм навита за фиология. Проблемът е, че не съм запозната как става кандитатстването в СУ и моля някой запознат в сайта да ми обясни. Да знам, че има туризъм и на други места, но родителите ми не могат да ме издържат в друг град, различен от София, а в УНСС даже няма да кандитатствам. Ще държа втора матура по руски, знам, че трябва да държа изпит и в СУ по език и география, като второто е с по-голяма тежест и носи повече точки. Мога ли щом ще държа матура по руски да държа и същия изпит в университета? Или е добре да е по друг език за по-висок бал? Конкуренцията голяма ли е? Знам, че местата за туризма са малко по принцип? Колко са местата? Момичета по-трудно ли влизат? Голям прилив на хора има ли? Какво се изисква от мен като оценки и знания? Да взимам ли предварителни изпити, които са април? С какво помагат предварителните изпити изобщо? Моля за помощ!

Коментари

1.   Не ти трябва да си губиш 4 години да учиш туризъм. За сервитьори и бармани е се иска висше. Учи нещо с биология в сферата на медицината или програмиране. Само това си заслужава да учиш в момента

2.   В сайта си пише всичко. Има изпит по География и по Руски. Може и с матури, но те се умножават с по-нисък коефициент. Можеш да ходиш на изпитите, никой не те спира. Много хора ходят и на изпити и правят и матури по някой предмет. И можеш и на няколко езика да отидеш. Ходи на езиците, по които мислиш, че ще изкараш по-висока оценка. Ако знаеш и английски, ходи и на него. И задължително кандидатствай и в друг университет, че в СУ приемат трудно. Да не съжаляваш после.

3.   Изкарай една година, запознай се с нови хора, виж как е и започни да работиш нещо в туризма, още от втората година. Може и да прекъснеш след първата, но по време на първата година учи сериозно само един език. Не се разпилявай с няколко, само един. Това образование е губене на време, но виж сама как е