Споделена история от Образование

Искам да уча език сама!
Здравейте. Аз съм момиче в 10 клас. Изучавам английски от 12 години и немски от 2 години, но тази ми е последна с немския. С английския съм супер, а немски.. ще си замълча.. не ми допада изобщо.. явно защото всеки час взимаме нов урок и граматика и лесно се забравя предишното от толкова материал. Искам да изучавам някакъв език сама вкъщи. Мислех си между испански и руски. Разбрах, че са много използваеми. Според вас? Мога ли да уча език сама вкъщи. Да си закупя помагала, да пиша, гледам клипове и т. н? Който може да предложи най-подходящи помагала да ми пише.. имам един комплект помагала "Английски за българи" където всичко е описано на български подробно, има тестове на ангийски след всеки урок и т. н. Такова търся и на испански или руски.. да пише на български вътре, защото нищо не разбирам все още.. :)

Коментари

1.   Можеш, да, особено лесен език като английски и производните му испански и немски. От една езикова група са.

https://www.youtube.com/user/spanishpod101

https://www.youtube.com/user/germanpod101

https://www.youtube.com/user/ENGLISHCLASS101

Като отвориш, който и да е от каналите, цъкни на channels и ще видиш, че learn...pod 101 имат всякакви езици.

2.   Аз така си учих италиански преди много години когато нямаше интернет.Един учебник,един речник и малък разговорник
Сега е лесно.Чуваш как се изговаря,намираш уроци там или клипчета,преводи на песни.
Само време и желание да имаш

3.   Моят съвет е да продължаваш да учиш английския. Може да си мислиш, че го знаеш, но има много неща, които не знаеш. Едно помагало от вида на "Английски за българи" няма как да ти даде всички знания по езика. Има много видео и аудио курсове направени от американци и англичани и ако почнеш един такъв курс ще видиш, че това което си научила е нещо основно.

Между испански и руски, мисля, че испанския е по-добре.

4.   Руски най-лесно може да учиш като гледаш руски филми, четеш новини и намериш някой рускоезичен за чатене. Но за немския си в грешка - много по-важно (ценно) е да знаеш немски отколкото английски. Английски знаят (или поне си въобразяват) почти всички. Говорят на цигански-английски, насреща им същия знаещ, разбират се криво ляво и си затвърждават заблудата.