Споделена история от Образование

Объркан относно висшето
Здравейте. 12 клас съм сега. Както знаете има много еуфория около баловете, канидатстването и матурите. Не мога да реша все още какво искам да слевдам. Много съм раздвоен, относно специалности и градове. От една страна искам да уча в София, а от друга в Пловдив. Също така не знам коя специалност искам да уча. От една страна искам Българска филология и да започна да се развивам в сферата на журналистиката. От друга страна искам да запиша да изучавам рядък език - китайски, японски или корейски, но не знам дали ще имам реализация с тях в бъдеще. Моля ви за вашите съвети и препоръки.

Коментари

1.   Бате в София е мизерия пълна, а за Пловдив не знам много, но съм останал с добри впечетления от ректорите там на чиито отворени лекции съм присъствал.

2.   Здравей успееш ли да научиш някой от както ти се изрази "редките" езици успеха ти е в кърпа вързай защото хората които знаят такъв език заплатите им стартират от 2500-3000лв в кол центровете .. Успех

3.   Не знам за какво ставаш, но за българска филология определено не!

4.   А каква специалност завършваш? Ако ти харесва, опитай да продължиш същото, по-лесно ще ти е.

5.   Българска филология не си губи времето с глупости, учиш много и накрая нищо. Рядък език е ок има бъдеще, но за китайски и куре ски трябва да можеш да пееш вярно, ако не можеш няма да нацелваш тоновете и ще има смислови промени в това, което се опитваш да кажеш.

6.   Не мога да ти дам друг съвет, освен да слушаш сърцето си.
Но ме вбеси номер 3: Защо реши, че момчето не става за българска филология бе, умник? ! Заради две разменени букви и няколко липсващи запетаи ли? На фона на цялата неграмотност и в този сайт, и изобщо навсякъде в мрежите, печата, телевизиите, и пр. - ти за това ли успя да се хванеш? И аз съм бясна от безобразните писаници на индивиди с огромни претенции и самочувствие до небето, но в случая се заяждаш неоснователно. Съветвам те да насочиш злобата си другаде - сайтът дава широко поле за изява на правописните ти изисквания. Да не говорим, че и в горната тема изкара едно момиче неграмотно, пак без основания, но пък самият ти изяде една буква в остроумния си коментар. Ай, сиктир!

7.   Българска филология с магистратура друга филология, като През това време ходиш на уроци по тези езици.