Споделена история от Образование

ВТУ |факултет по изобразително изкуство|
Здравейте, догодина ми предстои кандидатстване във ВТУ както вече стана ясно от заглавието.
Потърсих информация в интеренет относно приемането изпитите и т. н. но не открих нищо, затова реших да пиша тук.
Много ще се радвам ако някой вече преминал през това реши да пише и помогне :)
Въпросите ми са относно изпитите, като например как се справихте вие.
Всъщност имам една "приятелка " която беше споделила че на практическата работа не се е справила много добре, даже изобщо... но все пак са я приели, но това далеч не ме успокоява.
Силно се притеснявам дали ще се справя. Четох, а и знам, че трябва да се ходи на уроци за да усъвършенстват някой неща, а и за да те подготвят за изпита.
За съжаление семейството ми не можем да си позволим това, но открих много онлайн уроци.. ако изобщо ще помогнат );
Както и да е.. добра съм в това няколко пъти съм правила изложба на рисунките си в града в който живея беше организира от училище и по точно от учителят ми по рисуване който беше изключително изненадан след като ги видя но все пак.
Същото така, следващият ми въпрос е колко струва така да го кажа това обучение и тези които вече учат или са минали през това доволни ли сте?
Ще се радвам ако открия и квартира и работа с която да успея да се издържам, разбира се и с малко помощ от родителите ми.

Е, надявам се някой да успее да ми отговори и обиясни ;) ще се радвам тъй като наистина скоро ще трябва да действам Благодаря ви!

Коментари

1.   Информация за приема и самите изпити има на сайта на университета, потърси и ще ги видиш.
Накратко: за всяка от специалностите има по два изпита. Единият за почти всички от тях е рисуване на глава от натура. Другият е различен за всяка специалност. Правят подготвителни курсове, следи и е добре да ги посещаваш. Това, че приятелката ти и влязла все пак, не значи, че ще й е лесно впоследствие. Точно обратното ще се получи.

2.   Завърших във ФАКА (Факултета по изобразителни). Последните 2-3 години на такива студенти се нагледах, че... как да ти кажа... хептем да не можеш да рисуваш, пак ще те вземат. ВТУ е в нещо като криза, и приема всякакви кандидати. Така че не се притеснявай.

3.   №2, то хубаво, ама после като завършат такива, дето не могат да рисуват кво правят?

4.   семестриални такси:

http://www.uni-vt.bg/bul/pages/?page=1339&zid=1

№1