Споделена история от Образование

Повишаване на оценка от Диплома за Средно Образование
Здравейте! Не съм сигурен дали в този сайт има подобна тема, но в други сайтове съм виждал. Проблемът е че те са доста стари и се чудя дали информацията в тях е актуална.
Преминавайки направо към въпроса - възможно ли е това?
Как и къде става?
Прекалено труден ли е изпита?
Благодаря Ви много за отделеното време.

Коментари

1.   Веднъж получил диплома за средно образование е невъзможно да променяш оценки!

2.   Можеш да си поправиш оценката от минала година, ако смяташ, че можеш да я повишиш. Държи се изпит, но неприятното е, че ти поставят оценката, която си получил на изпита независимо дали е по-ниска от тази, която ти е била поставена първоначално. Например, ако в десети клас си имал четворка по математика и искаш да си я поправиш в дванадесети клас, когато се сетиш, че ти е важна за дипломата, можеш да се явиш на изпит. Ако на изпита, обаче изкараш тройка, оценката ти автоматично от четворка ще падне на тройка. Тоест на такъв изпит трябва да се явиш, ако оценката по въпросния предмет ти е крайно необходима и, ако си сигурен, че можеш да я повишиш. В противен случай е по-скоро излишен. И все пак се консултирай с класния си ръководител или учителя по съответния предмет, за да ти изясни подробностите. Иначе като цяло си е една много добра възможност.

3.   Срочна или годишна оценка можеш да повиши или да понижиш ако не си се подготвил добре за изпит, но доколкото знам оценка в дипломата-не. Тя е окончателна, защото не е само върху материала от последната година, а е сборна от оценките през последните три години. Така, че съжалявам, но е трябвало да мислиш още в 9 или 10 клас, а не сега да се чудиш какво да правиш. Е, ако искаш си питай в училището, но най-вероятно точно това ще ти кажат.