Споделена история от Образование

Жалба
Здравейте, подадох жалба до директора на училище за учител и този учител е заплашил със съд този, които е изпратил имеила за клевета. Разбира се, това, което пишеше в имеила не беше лъжа. Нямаше обиди, а просно оплаквания. Питам се има ли прави този учител наиснина да ме съди без реално да са използвани обидни и нецензурни думи, а просто оакване от работата му с надежда за промяна в начина на преподаване. Причината за анонимността е именно за да се пропусне нарочване на дадения ученик и родител

Коментари

1.   Ако сте го написали така, както този текст може да бъдете сигурни, че директора нищо не е разбрал.
Колкото до съденето всеки има право да ви съди, съда е за това за да идеш да заведеш дело и да докажеш тезата си. Каква връзка има заплахата със съд за клевета с липсата на обидни и нецензурни думи не разбрах, или може би от текста ви не се разбира какъв ще е искът в съда. Дано разбирате че дело за клевета е едно, а дело за обида е съвсем друго нещо. И как е възможно да наклеветите някого ако не сте писали лоши неща, а сте написали какво очаквате от работата му.

2.   И на мен не ми стана ясно за сакво ще съди (за клевета или обида) Споменал ги е и двете. Говорил с адвокат и сме щели да се видим в съда. Проблемът е че аз умишлено го написах анонимно за да няма набедяване на ученик. И аз съм на мнение, че в молбата ми нямаше нищо с което да го обидя, нито съм го клеветила. Това, че той се е почувствал обиден е друг въпрос. Сам си е казал, че част от нещата да истини, а за другата част се е оправдал с учебника и материала.
Питам се като подаде жалба към авонимен, тоесн към подателя на имеила задължително ли е съда да реши да открие подателя или може да сметне, че искът е неоснователен?

3.   Щом е било анонимно и го няма твоето име копирай текста тук да видим има ли за какво да те съди този човек.
Иначе когато се подаде жалба към анонимен държавни служител има задължение да го открие, но теб лесно ще открият по IP адрес от където си пратила имеила. Чак тогава делото се гледа в съда. Съда трябва да знае кого съди.

4.   Може да подаде жалба, по IP адреса и интернет доставчика може да те намери полицията, въпроса е дали ще се занимават.
Спокойно и да се стигне до съд, ако не си написала нещо не вярно, значи няма от какво да се страхуваш. Говори и кажи на вашите.

5.   Нямам текста точно,но пишеше това:"Имам оплакване от часовете по френски на (еди кой си клас). В часовете е шумно,децата са много назад с учебния ватериал,материята е суха и граматика не се преподава,а я има но контролни и класна." Писах и за това,че заради 7-8 шумящи целия клас страда.Нещо подобно беше.

6.   Много съм притеснена! Надявам се господина да не е подал жалба и да не разбере, че съм аз. Умирам от страх моите съученици и останалите да не разберат. Идеята ми беше друга. Просто имам амбиция да науча езика, а съм разочарована. Не съм целяла да обидя никого още по-малко пък да ме съдят и да се стига до тук.

7.   Учителите вместо да вземат бележки от забележките подават жалби. Ех, до къде я докарахме вече... потресена съм.