Споделена история от Образование

Нормално ли е подобно отношение от Доцент?
Здравейте! Съвсем случайно попаднах на този сайт :) Та, искам да споделя една история... Студент съм вече 2-ри курс в специалност "Софтуерно инженерство". Имаме един преподавател по Геометрия, няма да споменавам името му - с титла ДОЦЕНТ е. От началото на семестъра -/тъй като за първа година ни предава/, се заяжда с всеки от групата, използва вулгарен език, когато проверя домашни и при допуснати грешки удря с химикала по пръстите ни... според мен това в 21-ви век е малко остарял метод, но явно за него не е. 20 минути от всяка лекция минават с говорене от негова страна затова какъв е бил "суров" живота, как щели да пропаднем, не сме ставали за нищо... да се стягаме... и тем подобни работи. Според вас това, нормални постъпки и нормално отношение ли са/е от един Доцент, уж високоинтелигентен и образован човек към нас-студентите? Благодаря, Ви предварително!

Коментари

1.   Не е не нормално, най-малкото понеже сте на по 20 години (това с химикала), иначе няма нищо лошо в това да ви казва истини за живота. От Вас зависи колко сериозно ще го вземете

2.   Повечето университетски преподаватели са откачалки, по-малки или по-големи. Свиквай...

3.   Доцент не е титла, а работна позиция, назначен е за доцент. Извън вашия университет не е доцент. Недопустимо е държанието и отношението му. Можете да се обърнете към вашия студентски съвет или директно към ректора.
Този доцент е член на катедра, която също има ръководител, т.е шеф.
Споделете това, което ви притеснява, нека не ви плаши думата "доцент". В сайта на университета ви трябва да се виждат съставите на всяка катедра, от там ще се ориентирате.
Трябва да сте готови да защитите думите си и в негово присъствие, възможно е да се наложи.
А може и да не го видите повече, да не ви преподава в следващите семестри, но ще се държи по този начин с вашите колеги.

4.   Аха. Тoя май гo знам. На един бoклук oт СУ ми прилича, така, кактo ми гo oписваш. Акo наистина е тoя, за кoгoтo се сещам, гoлям имбецил е, да знаеш. Некадърен учен, пoсредствен препoдавател, прoвал катo чoвек. Ще ви се стъжни, дoкатo ви даде изпита, нo предпoлагам, че накрая ще минете всички.

5.   Този е голям комплексар! Не му обръщай внимание!

6.   Отношението е ненормално и не допустимо, но има доста такива преподаватели. Проблема е че дори да се оплачеш впкатедрата или някъде другаде в университета те си пазят кожите един друг и би имало за вас неприятни последствия. Или конкретно с човека, който се е оплакал ще бъде късан на изпитите. За да има успех трябва да се оплаче целия поток, а това трудно се постига ипак тези, които са начело и говорят от името на групата го отнасят.

7.   Хи-хи-хи, номер 3 - "назначен за доцент", като не си помирисвал унивеситет, що не си мълчиш?
Авторе, много е прав човекът, дори ви е малко това с химикалката - студент във втори курс си, а пишеш "проверя" и не е само това... Тояга трябва.

8.   7, и аз се посмях с този бисер. Сайта се напълни с многознайковци и авторите чакат съвети от такива. Чудя се защо въобще си губя времето тук.

9.   Доцент е академична длъжност (аз съм 3), т.е. на работа си в университета като такъв. Сложно ви идва, но толкова ви е капацитета.
Момчето споделя проблем, губите неговоро време с простотиите си. Работя в университет.

10.   И доцентите са хора със своите странности. Това, че някой е доцент или професор не означава автоматично, че е читав като човек. Аз пък имах един професор, няма да му споменавам името, че е и известен на всичкото отгоре, че по едно време беше в политиката, ама такова куку второ нямаше! Така, че какво да ти кажа какъвто си като млад асистент такъв си и като доцент, такъв си и като професор. Ако не си уважава студентите като асистент не очаквай, че като доцент ще е по-различно, даже напротив, с времето съвсем ще се вземе на сериозно и става още по-зле. За това просто не му се впечатлявай на тоя!

11.   Знаеш ли какво да направиш? Следващият път когато ви удря с химикалката го хвани за ръката и му я извий силно наобратно. Ако почне да те заплашва му кажи, че си пълнолетен гражданин на България с права като неговите и няма да търпиш неговите незаконни изблици на гняв. Още по- хубаво ще бъде ако разполагаш със свидетели и едно видео - направо го сграбчваш и го водиш в катедрата, показваш видето и им казваш, че си редовен студент с права и няма да понасяш подобно отношение спрямо твоята личност и тази на твоите колеги и дадения доцент да си понесе последствията както си му е реда. Ако се дърпат, занимаваш други институции, съставяте подписка с колегите и комунягата изхвърча.

12.   Кой те излъга, че е високоинтелигентен? Ако не знаеш, истината е, че ако човек го е страх да си търси истинска работа може да изкара една докторантура, после асистент, доцент и цял живот да се скатава в учебно заведение.

13.   до 12 така е. Има една приказка - който го може, го прави, а който не може го преподава. Ако той разбира толкова от гоеметрия, със сигурност нямаше да се забие в някой университет, а щеше да завърши нещо с свързано с геометрия, което е по приложимо (като архутектура например) и да работи за компания или на свободна практика и да изкарва луди пари и да работи в интересни и значими проекти и с интересни специалисти в областта.

14.   7 до 9
Вие, като виден капацитет, бихте ли обяснили на нас невежите, що е то доцентура тогава? И ако, примерно, доцента X. го уволнят от университета N., това значи ли, че той престава да е доцент? Май не, нали?

15.   До 11

Един нормален човек, а не типичния представител на нацията ни ...

16.   До №13... Явно сте доста отвеяни и нискоразбрани хора! Знаеш ли какво означава да "преподаваш"?! За да преподаваш дадена материя, ти трябва да си я усвоил перфектно , да не кажа без грешка! Да владееш и най-малката тънкост! Това не е никак лека дейност и просто трябва сумати упражнения и задълбочено четене....

17.   14 не се коси, тематиката не е за всяка уста лъжица. Приказката за жабите и гьола важи с пълна сила в случая.
Не си прочел още, значи не те интересува.