Споделена история от Образование

НБУ — ТОП Тест
Здравейте!
В момента съм последна година в училище — 12. клас. Реших да кандидатствам в Нов Български Университет, като специалността, към която конкретно се стремя, е Психология на английски език.
Днес бе проведен първият ТОП тест за годината, на който всъщност се и явих. Това, което в момента поражда известна несигурност у мен, е процедурата за прием в съответното висше учебно заведение.
Въпросите си задавам именно към учащите в НБУ — колко точки на ТОП теста ви бяха достатъчни, за да успеете да се класирате? Имате ли поне някаква бегла представа за минимум на резултати от миналата кандидатстудентска сесия?
Разгледах половината сайт, но не успях да намеря нито класиране от миналата година, нито ориентировъчен минимален бал. Днес се опитах да намеря справочника им, тъй като ми бе казано, че в него такава информация има. За съжаление, в книжарницата им този артикул липсваше. Бе ми обяснено, че справочникът ще излезе чак април месец, което намирам за някак късно. Все пак... и за матури трябва да се подготвям.
Благодаря ви предварително за отговорите!

Коментари

1.   на мен ми стигнаха 39 точки да вляза, хаха. успех!
мисля, че би трябвало да си в класиране след това, зависи колко кандидата има за специалността, ще ти обяснят

2.   Аз съм 1ва година в НБУ. Като цяло моята специалност няма толкова желаещи и ми трябваха сравнително малко точки. Била съм 2 пъти на ТОП теста. Веднъж изкарах 28 вторият път 38. Нещо токова беше и успях да се класирам в специалността която исках и в още 2. Като цяло ако желаеш да влезеш в специалност в която искат много хора ти трябват от 45-50 точки нагоре. Но е ако някоя която няма толкова може и по 45-50 точки. Аз лично си взех справочника някъде април и не съм изтървала нищичко. Затова те съветвам като излезе веднага си го вземи щом се притесняваш толкова и така.

3.   Един въпрот и от мен - в теста има 100 въпроса, един правилен отговор 1 точка ли носи?

4.   До номер 3
Да 1 правилен отговор носи 1 точка. Тоест 100 въпроса са 100 точки. Ако имаш 70 правилни отговора примерно имаш 70 точки и така.

5.   Към номер 3 — да, всеки верен отговор носи по 1 точка. :)