Споделена история от Образование

Загуба на влечение по химията
Здравейте момиче съм на 16 и искам да ви споделя нещо. Изгубих влечението си по химията. По принцип си падам по природните науки, но някак си към химията изстинаха чувствата ми. Когато започнахме да я учим в 7 клас нямах търпение да дойде следващия час, за да разбера още нещо интересно за тази наука, но някак си постепенно тази искра угасва. Може би заради смяната на учителите или затова че аз не съм била достатъчно постоянна. Това наистина е една интересна наука, която ще ми е нужна при кандидатсване за фармацевт. Мисля че съм изгубила много време и съм изтървала много от това което трябва да знам и имам чувството, че никога повече няма да е моето нещо. Изпитвам затруднения когато я чета. Знам ще ми кажете да отида на уроци или да попитам учителя си, но проблема е в това че тази искра гасне. Как отново да се запаля по химията и да я уча с удоволствие, а да не я чувствам като задължение.

Коментари

1.   Навлез по-дълбоко в науката, чети история на химията, има книги, биографии, учебници, филми, поинтересувай се на по-високо ниво. Нито една наука не е просто комплекс от формули и теореми, всичко си има възникване, развитие, велики умове, работели през годините. Аз мразех химията в училище, беше ми безкрайно отегчителна и неясна. Чак втората година в медицински университет ми предложи едно задълбочено изучаване на химия и биохимия и се влюбих в науката :) не се отказвай, хубаво е човек да има страст и хоби, но това иска поддържане

2.   Еха! :)

Запиши се на Лятна академия по химия в Университета за деца (http://uni4kids.bg/). Там Лъчо и Марти ще ти изкарат всички дяволи! :)
Или дори ако си от София се запиши на целогодишните им курсове: http://uni4kids.bg/course_chemistry/

А иначе химията е една много логична наука... Нищо не си пропуснала чак толкова. При интерес и усърдно занимание можеш да научиш цялата средношколска химия за около година.

Номер 1 също ти казва хубави неща ;)
Не се притеснявай - ако искаш, ще успееш, спри това с лекота и интерес!

3.   От авторката:Благодатя Ви Номер 1! И аз съм на това мнение наистина е интересно откриването дори и случайно на нещо, което променя живота на хората и до днес. Прави сте че науката не е само формули и теореми. Когато нещо ми стане интересно се опитвам да науча повече за това нещо. Ще опитам всичко от себе си и ще се стегна! Това е наистина една много интересна наука и както казахте си трябва и поддържане, а аз напоследък се поотпуснах, . Ако мисля да продължа с тази наука трябва да навляза по дълбоко в нея. Благодаря че отделихте от времето си, за да ми отговорите!