Споделена история от Образование

Искам да вляза в езикова гимназия!
ПОМОЩ!! След 7 клас искам да кандидатствам в езикова гимназия... а математиката не ми е силата. По БЕЛ мога да се справя. Ако искарам 3, 50 и на БЕЛ около 5, 20.. ще мога ли да вляза?

Коментари

1.   Не виждам смисъл защо изобщо си написала тази тема... не знам какво очакваш, някакви рандом хора да ти определят дали и къде ще влезеш? Има си скала имаш си оценки смятай си и виж, ква е тая простотия.... и решавай задачи по математика а не се чуди дали с тройка ще влезеш в езикова, защото няма да стане така.

2.   Съмнявам се да изкараш нещо повече от 3 на БЕЛ...
Но пък надеждата крепи човека.
Dum spiro spero.

3.   Здравей! Всичко това зависи колко желаещи ще има за избраното училище и от балът на "съперниците "ти.
Например миналата година кандидатствах и влязох по първо желание и втора в мечтаната паралелка. Имах 80 точки по математика и 86. 5 по бг на матурите. Успехът ми е добър, но все си мислех, че няма да вляза никъде. Живея в малък град с население 30 к и има повече паралелки отколкото ученици. Но въпреки всичко влязох, където искам.
Ако си в голям град, има защо да се тревожиш. Важното е да учиш цялата година по малко, да не се натоварваш да запомняш прекалено много информация и да почиваш дни преди матурите. Знам много приятели, дето са се притеснили и забравили всичко. Спокойствието е важно. А каквото направиш, ще е все нещо, не се отказвай. Също и не подсказвай и не преписвай, защото после имаш автоматично имаш 2 и шансовете за да влезеш в хубаво училище ще станат ниски.
След като свършат матурите и си знаеш резултата, ще можеш да си направиш оценка и да се сравниш с приятели. В елитни гимназии се влиза трудно в голям град, но може и в нетолкова елитна, която е хубава.
Добре е да пишеш колкото може повече гимназии в желания, ако прецениш, че балът ти е по-нисък от средния на приятелите.
Оценките не променят животи. Просто определят къде можеш да влезеш, не и какъв човек ще станеш.
Всичко зависи от теб, пожелавам ти успех!
Момиче на почти 15

4.   Не мисля, че БЕЛ не ти е силата. Пише се "изкарам", а многоточията прикриват това, че нямаш представа къде да сложиш запетая.
Иначе на теория е възможно, стига да не си в град, в който езиковите гимназии са най-търсените и напливът е огромен.

5.   За кой град става дума? Ако кандидатсваш в София, балът може да ти стигне за 127-мо, 134-то, 19то, 21во. Всички те са с чуждоезиков профил (на 134-то зависи от паралелната има и такива с природни науки и компютри). Иначе и аз си мислех преди две години, че ще изкарам толкова, но имах 4, 00 по математика и 5, 50 по БЕЛ (звучи като малка разлика, но всъщност е доста решаваща и ме вкараа в мечтаното училище).

6.   Зависи за кой град става въпрос

7.   Съмнявам се, че по БЕЛ ще можеш да иСкараш 5. 20, но успех!

8.   Здравейте, искам един съвет. Аз съм ученичка в седми клас, в София. Тази година се подготвям за НВО, но изключително много се страхувам от това дали ще успея да вляза в една от мечтаните за мен гимназии, които са или някоя езикова гимназия, или в паралелка с усилено изучаване на биология и химия. В училище изкарвам отлични оценки и по български език и литература, и по математика, но не знам как да се успокоя и дали ще се справя на изпита.

9.   Оценките на НВО са в точки, никой не ги приравнява в оценки. Трбя да учите много, много, много и ще сполучите. Колкото по-висока оценка изкарате, толкова по-голям избор от хубави училища ще имате. Номер 8, прави пробни изпити, през март, април, трябва да правиш всяка седмица и те ще покажат как се движиш и какви точки имаш.

10.   Успя ли да влезеш?