Споделена история от Образование

Избор на съквартирант?
Здравейте. Момиче, 12 клас. Тази година ще кандидатствам и ме интересуват някои въпроси относно общежитията. Дали е възможно да бъда с приятелка в една и съща стая, тя ще кандидатства в същия университет, но друга специалност. Има ли въобще възможност да избера с кого да бъда в стая, както в моя случай с позната? И, ако е възможно, как? За Софийски университет става въпрос, ако това е важно.

Коментари

1.   Знам, че е възможно дори и ако сте в различни университети. Пък в един е още по-лесно. Май трябва да отидете заедно да се запишете за общежитие. Ако някой знае повече да пише. А сигурно вече има група във фейсбук за кандидат-студенти можеш и там да питаш.

2.   По принцип аз не съм в София, но пак съм в общежитие. Би трябвало да може да си избираш с кого да си и дори в коя стая (ако са свободни). Може да намериш контактите и да се свържеш с тях и да питаш все пак

3.   Няма значение това, че ще сте различни специалности, като цяло можеш да живееш и с момиче, което дори не е от същия университет. Иначе да, можеш да избереш, когато подаваш документите си за общежитията, както и тя, мисля че има графа където можеш да запишеш име на човек с който искаш да си. И така трябва да си запишете взаимно имената. Предполагам не би имало проблем да ви сложат в една стая. Успех :)

4.   Когато кандидатстваш за общежитие в документите има графа, в която да отбележиш името на желания съквартирант. Ти пишеш нейното име, тя твоето. Ако и приятелката ти е приета в общежитие на СУ - тогава ще ви настанят заедно. Ако имате по-висок успех, то има шанс да ви настанят в семейните общежития и ще сте си само двете в стаята. Иначе може да имате и трета съквартирантка. Браво за избора на университет и успех в обучението!

5.   Мога да ти кажа, че най-добрата ми приятелка искаше да е в стая с нейната най-добра приятелка, точно в общежитията на Софийски, но не се получи.. На никой не му пука, няма да ви обърнат внимание най-вероятно.
Скъсаха се да им звънят, никой не вдига... На място им казаха, че нямало как за първата година.

6.   Възможно е, да. Обикновено се удовлетворяват желанията, стига да не им рухне системата в последния момент, но и след това може да се разправяте. Иначе е лесно, просто в заявленията има такава графа, попълвате данните една на друга и готово.