Споделена история от Образование

Молекулярна биология и медицина
Здравейте, интересни са ми и двете специалности изключително много. Ученик съм в 10 клас с огромен интерес в биологията и химията. Проблемът е там, че съм силно раздвоен между тези две направления. Въпреки възрастта ми моите интереси са насочени във фармакологията, токсикологията, биофармакологията, биотоксикологията, имунологията, биофармацевтичната биохимия, биотоксикологичната биохимия, микробиологията, паразитологията, патобиохимията, патоанатомията, патофизиологията, биохимията, биоорганичната химия, биофизикохимията, патоанатомията и патофизиологията при генетични, автоимунни, онкологични и неврологични заболявания.
Та, въпросът ми е коя от двете специалности да уча и ако уча и двете, коя първо да почна, и дали ще ми се признаят изпитите от едната специалност за другата? И в коя научна област да се насоча за в бъдеще?
Моля, без злоба и обиди!
Благодаря Ви много за вниманието!

Коментари

1.   Здравей! Бих кандидатствал хуманна медицина, защото след завършването имаш възможност да работиш научна дейност и да запишеш PhD. А ако все пак лабораторията не е твоето нещо, може да си избереш специализация след това ( патоанатом, лабораторен лекар, инфекциолог, генетик), тоест имаш повече избор. При молекулярната нямаш контакт с пациенти по време на следването и се подготвяш предимно за лабораторна работа, тоест нямаш възможност за горепосочените специалности. Успех!

2.   Ако можеш запиши Медицина. Не всеки става за това.

3.   Това от къде го преписа?

4.   Номер 3, какво конкретно? Благодаря Ви номер 1 и 2!