Споделена история от Образование

Втори чужд език?
Здравейте. А съм студент по История в СУ, преди два дни свърши първата ми сесия, по всичко имам 6. Но проблемът ми е, че в сравнение с връстниците ми, а съм назад с анлийския, може би защото не слушам американски песни и не гледам американнски филми. Още от лятото започнах по- активно да се занимавам с него, като си превеждам неща, които са ми интересни, пиша по международни форуми и т. н. Целта ми е докато завърша следването, да го владея добро ниво(поне B2), защото за завършилите история, освен да станат учители, другата алтернатива е да кандидатстват за доктурантура и, ако я защитят успешно, да се развиват в научните среди. А там има изпит и по чужд език. Но, въпреки, че всеки ми казва, че като змам английски, няма да имам проблеми, аз все пак бих започнал да уча и втори чужд език(френски, немски или руски), защото не искам да се ограничавам само до английския. Но се чудя, дали ученето на два чужди езика, няма да доведе до това накрая да не овладея нито един като хората. Също така, нямам време и средства да ходя на курс и по английски и по друг език, а си мисля, че като се позанимавам още известно време с първия, е хубаво да отида някъде да си го тествам. Принциптно, едната ми баба е завършила висше в Германия, знае много добре немски, и сега си контактува със немските си състуденти, гледа немски предавания, но вече е много възрастна, изморява се и не мисля, че е удобно да я товаря да ми помага. Според вас, да се захващам с втори чужд език, или да се концентрирам само върху анлийски?

Коментари

1.   Отделяй по най-малко два часа по английски и да речем час по немски или какъвто език искаш. Мжоеш да използваш приложението Duolingo изключително полезно е и ще ти помогне много.
Успех :)
*dreamer15 *