Споделена история от Образование

Образование или препятствие?
Здравейте на всички, искам първо да ви пожелая един слънчев и усмихнат ден, изпълнен с много положителни емоции! Тази тема се е превърнала в нещо като табу през последните месеци за мен. Скоро ми предстои завършване на средно обеазование или по-просто казано гимназия. Уча в езикова гимназия, езиците от ранна възраст са ми сила и мисля, че се справям добре. Вероятно още с прочитането на заглавието на моята тема сте разбрали какъв е “проблемът” ми. От известно време съм решила, че нямам никакви намерения да оставам тук след като завърша и съм изключила България изцяло от списъка ми с дестинации. И така се случи, че умът ми бе превзет от мисълта за САЩ и ме влече адски много, но винаги всичко приключва с репликите “Много ще е трудно”, ”Няма да успееш там”, ”Как ще се издържаш? ”, прочее. Принципно не съм човек, който да се опре на нещо такова и подобни изказвания никога не са ме спирали, а напротив служили са ми като мотивация през повечето време от краткия ми житейски път. И така стигнах дотук, никога не съм вярвала, че ще пиша тема в подобен сайт, но исках да чуя мнението на хора, които са преминали през това, хора с опит и обективно мнение. Няма да споделям какво смятам да уча, защото мисля, че не е толкова важно, колкото самият начин на живот там, а те вървят ръка за ръка. Ще ви бъда адски благодарна, очаквам вашите коментари!

Коментари

1.   М31

Независимо какво искаш да учиш в САЩ, това е свързано с огромна сума пари. Образованието там е едно от най- скъпите в света. Американския Университет в Благоевград не е ли същата работа. Някъде бях чел че на всеки 4 студенти, трима имат дългове повече от 30к долара.
Можеш да гледаш много видеа в Ю туб на тази тема

2.   Не съм учил в САЩ но искам да те поздравя за смелостта и решителността и да ти пожелая успех! Щом това е мечтата ти следвай я - няма да сбъркаш.

3.   От авторката:
Всичко в живота е свързано с някаква сума, била тя голяма или малка, и ако цял живот намеренията ми/ви приключват с това заключение, то аз лично не мисля, че някой би успял. Пари се изкарват по всякакъв начин вече. Според мен винаги би се намерил начин, а и за да постигнеш успех трябва да вложиш доста усилия, труд и средства. Очаква се,че щом там е скъпо, следователно и доходите им да са доста по-високи от нашите, все пак там учат хора. Просто трябва да се рискува, риск печели, риск губи. Ако не стане, продължавам да опитвам с нещо друго и това е, няма какво да го мисля. С цел да прозвуча клиширано ще кажа,че е по-добре да пробвам и да не успея, отколкото да си кажа “Какво щеше да стане,ако...” :)

4.   Тотално съм За ученето в чужбина, но не и в САЩ. Не си заслужава там да учиш и живееш, казвам ти го като човек който е живял там.