Споделена история от Образование

Университет
Здравейте, анонимци. Първо се извинявам за невежеството ми.
На 17 съм и в близките години ще ми предстои кандидатстване във ВУЗ. Не съм много запознат, но повечето специалности имат поне 2 чужди езика. Въпросът ми /колкото и нелеп да е за някой от вас/ има ли специалности, които не включват чужд език. Просто не ми се отдават езиците и мисля, че няма да се справя.

Коментари

1.   В повечето специалности се изучава около два семестъра английски език. То почти нищо не те учат. Дават ти един много лесен тест и ти пишат оценката за семестъра. Ако не учиш лингвистика ти гарантирам, че няма да имаш проблеми с чуждия език.

2.   В УНСС няма изучаване на чужди езици

3.   Изобщо не е вярно. В доста университети се учи английски, но не знам за 2-ри. Аз например съм в ТУ-София и в началото правих тест по английски да преведа 10 изречения от български на английски и аз бях при високо ниво английски, а тези, които много лошо ги бяха превели трябваше да избират друг език. Но тези бяха много Малко. Виж си в учебен план, там където мислиш да учиш

4.   Представи си какво ще работиш за да говориш само български.
Или трябва да имаш достатъчен доход за да си позволиш личен преводач или да бачкаш нискоквалифициран труд т. е. не ти трябва университет.
Това че не ти се удават езиците е оправдание. Имаш, мозък, пишеш на български. Език се учи по-лесно от всяка наука, ако имаш правилния учител и мотивация. Все пак се учим да говорим преди да броим.