Споделена история от Образование

Въпроси относно ЕГ в Благоевград
Здравейте, момче в 9ти клас съм. Малко късно осъзнах, че образованието е много важно. Решил съм да сменя училището и града си, смятам да се преместя в ЕГ в Благоевград. Да завърша тази година тук и 10ти клас да си го почна там. Не се познавам с никого, когото учи в езиковата и затова питам въпросите си в този форум. Те са следните:
1-Успех над 5. 50 достатъчен ли е за да ме приемат? (моят е 5. 70)
2-Каква е цената на униформите и колко броя ми трябват(4-5? )
3-Вярно ли е това, че е много, много строго и че на ден се взимат по 50-100 думи и учениците там нямат време за нищо, освен да учат по цял ден?
4-Само езиците ли се изучават засилено или всеки един предмет, преподаван там се учи интензивно?
4-Каква е месечната такса за общежитие?
5-Каква е обстановката там, всички до един са някакви много интелигентни хора или?
7-Добре ли се приемат новите ученици?
8-Как са паралелките? Напр: А-англ и фр ез/ Б-англ и немски ез/
Т. е. в коя паралелка, какъв език се учи. Надявам се да разбрахте въпроса ми.
9-Ако някого се е местил от др училище в ЕГ, кажете ми как се случва процедурата. Има ли приравнителни изпити и някакеи други неща
10- Моля, кажете ми всяко нещо, което мислите, че е важно и е свързано с това училище. Кажете мнения за тази гимназия.

Моля, да пишат хора, учещи там или завършили там. На мен училището ми харесва много.

Коментари

1.   Здравей! Моят син е в езикова гимназия, но в гр. Пловдив и е 8 клас тази година. Учат много по всички предмети. По основният език им дават по 50 думи на ден понякога и повече. Правят много тестове на граматика и думи, пишат есета. Зная, че 9 и 10 клас ще учат три предмета на основния език. Ученето и натоварването е голямо, но той не се оплаква. За да се прехвърлиш в езикова гимназия първо трябва да има свободни места, обикновено тази информация се качва на сайта на училището. Успех!

2.   Авторът:
Добре, благодаря Ви много за тази информация.
Ако някого знае нещо нека го напише, дори и да не учи там.

3.   Авторът:
Все още очаквам някого да отговори на въпросите ми, но както гледам май няма кого да направи това.

4.   От Благоевград съм, не ти трябва да идваш тук, повярвай ми. На въпросите-да, достатъчен е за всички паралелки до колкото знам. За трудността - има такива, които са ги набутали там мама и тати и нищо не правят, изкарват си тройките и ходят по между другото, но като цяло е доста затегнато, ако искаш да продължиш с този си успех ще трябва да се напрегнеш доста. 80% от момичетата са надути чалгаджийки със самочувствие до небето, момчетата голяма част-селяндурски манталитет, правят се на тежкари пред кифлите. Намират се и свестни момчета и момичета, но не са много. Нивото е малко по-добро от средните училища, но не си мисли че е нещо кой знае какво. Ако си мислиш, че като отидеш ще кипи от акъл ще трябва да те разочаровам. Ако въпреки всичко решиш да се преместиш там не се притеснявай - всеки гледа себе си, след ден няма и да те забелязват. Пак казвам - не идвай тук, града замира. Диви селяни навсякъде. Речника празен, чалготеките пълни до горе, няма отърване от простотия. Догодина завършвам и с кеф ще се махна.

5.   Авторът:
До коментар номер:4.
Най-напред благодаря ти за добрата информация.
Заради някои неща, които ми са се случили е най-добре да се преместя от тук. А пък и училището, в което уча не ми харесва изобщо. Да, знам че в ЕГ има ученици, правещи се на вървежни, това за мен е най-малкият проблем. Просто в сравнение с моето училище, ЕГ е много по-напред. Не отивам там заради момичетата или заради това, че няма да живея при нашите. Аз искам да получа добро образование, другите не ме интересуват
Не вярвам успеха ми да падне с кой знае колко. Уча си редовно. Един въпрос към теб: Виждам, че някои класове са по 24-25 човека(максималният брой в клас е 28), това означава че има места, нали?
В началото на 2019 звънях да попитам за преместване, но те казаха, че няма места. Самият тон, с който ми отговориха не ми звучеше окей. Предполагам ме излъгаха, не знам защо. Скоро ще се обадя пак, мисля че няма се получи същото, както по-рано тази година.

6.   От 4:
Не виждам причина да те лъжат, класовете наистина са почти пълни, но се намират места. Ако имаш възможност най-добре е да отидеш да попиташ, тъкмо ще ти обяснят нещата по-подробно, пък и ще придобиеш представа за какво иде реч. Успех!