Споделена история от Образование

Учителката ми по английски се заяжда
Така... ето как се развива историята...! Аз както винаги пиша уроците си в час от до... имам само 1 минус защото не бях написала една задача това не ми направи проблем, от там насетне тя започна да се заяжда с мен и с моята компания... ако те направят някоя глупост или говорят аз съм виновна или "участвам" в разговора.... така де ето същинската история, днес писах всички задачи както обикновено, помолих учителката в часа да отида до тоалетната, след като се върнах всички си говореха и си помислих че сме свършили и че не правим задачи вече... но не обърнах внимание на дъската че пишеше че имаме две задачи тя тръгна да проверява и аз не ги бях написала и аз и казах Извинете не съм забелязала и че ги напиша за не по малко от две минути и тя от нищото ми натресе 3 минус! 3 МИНУС как така (ако имаш 3 минус значи двойка! А аз съм отличничка и не мога да си го позволя) И кръвта в мен почна да ври и кипи... почнах да крещя защо е 3 минус, защо не знам, какво съм направила и се ядосах дори не знаех какво говоря... и тя след 2 минути ми каза Ами ти в понеделник не си писала... и аз се разкрещях още повече като и казах че съм го пиsала и тя ми каза да и дам тетрадката и аз разбира се ѝ я дадох. След това ме повика и ми каза "Този урок от понеделник не е написан и аз търсех, търсех не го намерих... мина часът направих си двете задачи ревейки и се заклех че ще и стъжня и малкото капка живот което има и ще ме запомни до края на дните си (бях много ядосана) след това една приятелка ми взе тетрадката и каза ето ти го урока... и аз от тогава схванах че тя се направи на ударена че да излезе права... и аз затънах в по-голям рев.... и си казах че няма да позволя на учители да ме потъпкват както в старото ми училище (9 клас съм)Не можах да намеря класната си и да говоря с нея

Коментари

1.   Не вземай нещата много на сериозно.
Това, какво ще каже или ще ти напише един учител по английски не е от значение. От значение е да се интересуваш допълнително, понеже в училище информацията и часовете са малко по този език.

2.   Много сте нагли станали, ей. Не стига че си виновна, ами и ще "стъжняваш животи". Внимавай в час, не се прави на интересна и виж как никой учител няма да се заяжда с теб.

3.   Прав/а номер1.
Не се връзвай, наложи си да приемаш нещата спокойно. Друг път не демонстрирай колко ти пука от нея, защото така само ѝ вдигаш самочувствието.
Да не ти пука от оценки.
Един ден работодателите ще те гледат какво знаеш и можеш, а не дали си или не си пълна отличничка.

4.   Не мога да разбера, на какво точно отгоре си пълна отличничка? Че ти си потресаващо неграмотна!

5.   Абе, момиче излизаш по средата на часа до тоалетна (извинявай да не си бебе, че да не можеш да изчакаш междучасието? ), крещиш на учителката и после "учителката ми се заяжда"? ! Е, ти какво очакваш, да е във възторг от теб и от поведението ти ли? С такова поведение пак имаш късмет, че не те е "разходила" върху целия материал е и не ти е писала двойка. Повярвай ми, учител реши ли да ти пише двойка, нямаш шанс. Винаги може да те изпита върху нещо, което не знаеш. Че и накрая заплашваш, че "ще и стъжниш живота". Ехаааа, какво самочувствие само! Гледай само да не стане обратното, защото казах ти, науми ли си да те изложи, шанс нямаш! И то така, че никой и дума не може да и каже, защото те е изпитала и ти не си знаела. Иди доказвай, че нарочно те е изпитвала върху нещо, което не сте учили или върху нещо трудно. Не можеш. За това затваряй се устата и се дръж прилично, че да не изгориш накрая.

6.   Днешните келеши сте много нагли. Крещяла в час, ще стъжнявала живота на учителката си.. Детенце, използвай си малко главицата по предназначение и се дръж както трябва в часовете.