Споделена история от Образование

СУ или ИУ Варна
Здравейте. Много се чудя какво да кандидатствам. Единият ми вариант е във СУ специалност Южна, Източна и Югоидточна Азия а другия във Варна - Счетоводство/ Бизнес мениджмънт. Кое е по-добре?

Коментари

1.   По-добро е това, което те влече повече. За посочената специалност в СУ, доколкото знам се изучава корейски, китайски или японски език, което предполага че като завършиш може да заемеш една не толкова разработена ниша с перспективи за растеж и високи доходи. Но от друга страна не знам колко е качествено обучението в такива "екзотични" специалности. Иначе за счетоводството предполагам нещата са ясни откъм учебен план и възможности за работа след това (ако имаш повече късмет и връзки взимаш няколко фирми да им водиш счетоводството и си изкарваш сравнително добре) .

2.   Което ти е на сърце! Учил съм и в двата университета бакалавър софия и магистър варна, няма значение кой ще избереш, избери това което те вълнува!