Споделена история от Образование

Българска филология или Лингвистика с международен туризъм?
Здравейте! Този месец завършвам и не мога да реша какво да уча. Спрях се на българска филология, защото искам да работя в издателство. Обожавам книгите и много бих искала да участвам в тяхното издаване. Лингвистиката с туризма избрах, защото обичам да пътувам, а специалността е с втори балкански език (но аз най-вероятно ще запиша руски, заедно с първия език-английския, има го като опция). Проблемът е, че не мога да реша кое да избера. Всички ми казват, че с българската филология няма перспектива и шанс за работа, но аз не мисля така. Затова пиша тук. Ако някой е учил една от двете специалности или се кани да учи, нека сподели опита си. <3

Коментари

1.   Не съм учил Бг. Филология, но бившата ми приятелка е завършила тази специалност в СУ и беше започнала работа като учителка. Разкавала ми е, че още няколко нейни колеги са избрали тази професия, една колежка - започнала работа в едно от големите издателства. Но също така много от състудентите ѝ не работели по специалността си.
Успех в начинанието, защото книгите наистина са божествени :)

2.   И двете специалности нямат бъдеще според мен. Няма лошо да знаеш чужд език, но това се учи и на курс. А ти смяташ да посветиш следващите 4 години от живота си на това.
За най обективно отвори джобса и виж колко филолози и лингвисти се търсят... Най много да се реализираш като учител с 1000 лева заплата.