Споделена история от Образование

Страх.Безинтересност.
Здравейте! Бих искал да споделя нещата, които ме мъчат денем и нощем със вас тук, защото е по-лесно. Даже не знам от къде да започна... може ни от това, че нямам абсолютно никакво желание да правя нищичко. В колеж съм трети курс, а въобще нямам желание да уча и да ходя на скучните им лекции. Взимам изпитите на късмет, но късмета този семестър вече го няма. Следователно влачене на изпити, а си мисля, че няма смисъл да продължавам ако нямам желание, а като цяло записах нещо колкото да зарадвам родителите си и да не напускам "стадото" и нямам и желание да работя, защото тук работиш като вол за мизерна заплата. Въпреки това, предполагам няма да мога да си намеря добре платена работа без висше което ме плаши, както и реакцията на родителите ми и познатите когато чуят, че съм прекъснал, ще излезна като пълен идиот в техните очи и след това на наще, а предполагам знаете що болка е това да си разочарование в очите на родителите си. Напълно съм изгубен и ме е страх за бъдещето си, защото не виждам такова.

Коментари

1.   Ако няма да ставаш адвокат или инженер не ти трябва диплома.

2.   Авторе, спокойно - аз бях пълен отличник в университета - 2 дипломи (бакалавър и магистър) и... пак съм разочарование в очите на родителите си. Така че, ако това те успокои - висшето не е гаранция за по-добър живот, а напротив - възможно е да те спъне да си намериш работа, тъй като ще учиш, то няма да имаш време и да работиш на 8 часа!!!
Резултата - 2 висши образования без трудов стаж (или поне минимален) и това... това ще пише в автобиографията!
Резултата е - здрасти бюро по труда... или... или в най добрия случай ще работиш работа не по специалността, която е по-малко платена от твоите подчинени (работническата класа без висше, които взимат в пъти повече от бонуси и извънредни)! ...

3.   Какви хобита имаш? Каква професия би желал да имаш?