Споделена история от Образование

Икономически университет-Варна
Здравейте! Аз съм момиче в 10ти клас в икономическа гимназия.
Въпросът ми е главно към учащите в ИУ-Варна(ако има такива тук), но може ако друг има информация да ми даде съвет.
Та това, което ме интересува е коя специалност е най-подходяща за мен ако искам да се занимавам с управление, реклама и пиар. Аз съм се насочила към маркетинг засега. Проблемът е, че математиката ми куца много и се притеснявам, че това ще е пречка. Трудно ли се влиза в този университет? Така или иначе последните две години ще се стегна и ще се опитам да я разбера математиката доколкото мога, за да ме приемат и да се реализирам, но ми е важно да знам отсега какво е положението там.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей, математика имаш само 1 семестър и то икономическа. Много по-лесна е и интересна от математиката в училище. В университета не се влиза трудно, но като цяло така е с всеки университет стига да учиш ще постигнеш каквото искаш. Правилно си се ориентирала, точно в маркетинг щях да ти кажа да кандидатстваш. Другата подобна специалност е Дигитални медии и ПР.

2.   АЗ само да кажа, че за реализация в подобни специалнасти ужасно много трябва да те бива с хората, но не по приятелски. Абе трябва да ти играят по свирката без много да противоречат. Харизма, авторитет, страхопочитание към теб трябва да те определят.
Да е жива и здрава демокрацията вече всеки иска да е Шев.

3.   Не се притеснявай, математиката е доста интересна и е 1 семестър, университета е добър с добри професори, а специалността за мен е най-интересната. Не се притеснявай!

4.   Здравей, колко добър е Винса не мога да кажа все още защото те първа ми предстои да почна да следвам там от есента. Иначе за влизането дали е трудно - Ами има ранен прием както и нормален като ранният си има определени дати от февруари до май (7-9май) а нормалният е през лятото не знам точно кога. Ранният прием е за предпочитане пред нормалният поради факта че при нормалния можеш да избираш само между свободни специалности т. е вече голяма част от всичките специалности ще са заети от хората приети от ранните приеми... тааа ранният прием си е плюс просто защото имаш избор. Обаче за да кандидатстваш за ранен прием трябва да минеш през кандидат-студентски изпит, който е електронен и се прави на компютър в съответната зала като можеш да избираш между география на България, Български език и литература, икономика и математика. Аз избрах география защото ми се стори най-лесно. Взимаш си от книжарницата в университета книжка по дадения предмет и почваш да я учиш. Тя е под формата на тестове и имай на предвид че въпросите на изпита, на който бях този месец, бяха същите от книжката само че избират само 80от 600те въпроса. За да минеш изпита успешно трябва да имаш най-малко 5. 00на изпита (което по мое мнение не е трудно за постигане тъй като аз за труда си получих 6. 00:) ) А това за математиката - трябва да имаш добри годишни оценки за 11 и 12 кл. защото при ранния прием ти искат бележка за успеха ти от 11кл(а при нормалния дипломата за средно образование) като ти гледат математиката и бълг. език и разбира се средния успех (за 11кл). Моите бяха 5бел, 6 мат и 5. 50 ср. успех. Максималният бал е 24 като май се събират мат бел ср. успех оценка от изпита или олимпиада. Моят е 22. 50 и ме приеха по първо желание така че наистина ще е добре да поработиш над математиката и да я разбираш. Успех!

5.   Здравей,

Доста по-голяма съм от теб, но бях първи курс в ИУ Варна тази година. Записах се във въпросната специалност - Дигитални медии и ПР, точно заради влечението към рекламата. Съветвам те да я предпочетеш пред Маркетинга, понеже специализираните предмети на ДМПР са по-увлекателни. Не е никак трудно. Не съм човек на математиката или икономиката, но не ми беше никак трудно. Икономики, математики и счетоводства - всичко това е само до третия семестър, от там нататък няма такива. Ще се справиш. Работя на пълен работен ден, слабо посещавам университета. Въпреки това съм отличничка.